реклама Делікат

За результатами розслідування провідного видання України «Forbes», лідерами по сумам зловживань на будівництві доріг є Черкаська та Дніпропетровська області. В Генпрокуратурі підрахували: фінансування всього автодорожнього комплексу цього року дорівнює бюджету оборонної галузі і удвічі перевищує витрати на охорону здоров'я в країні. Проте, стан українських доріг залишає бажати кращого.

Винних в цьому прокуратура вирішила показово покарати. Forbes представляє список відомств-порушників і схеми, які полегшили казну на сотні мільйонів.

1. Міністерство інфраструктури. Головна претензія до відомства – нездатність реалізувати держполітику у сфері автодорожнього комплексу. Результат – за два останні роки територіальними управліннями Укравтодору без тендерів були заключені договори більш ніж на 4 млрд гривень.

Дорого обходяться казні і притягнені Укравтодором кредити. Їх умови, упевнені в ГПУ, не завжди вигідні для позичальника, а суми, що залучаються, – істотні. Наприклад, в 2012 р. виплати по кредитних зобов'язаннях склали 4,2 млрд. грн.

При цьому дві третини виділених на будівництво нових доріг засобів йде на капітальний ремонт старих. Ось тільки ефект від цього невеликий.

2. Державне агентство автомобільних доріг і його територіальні підрозділи – служби автодоріг і облавтодори – за останніх 15 місяців заподіяли збитків на 225 млн гривень. Слідчі ГПУ знайшли три схеми розкрадань. Вони не нові.

Перша – держзакупівлі проводилися без конкурсних торгів (цим грішили чиновники в 20 областях). Друга – тендери з одним учасником. Приклад – заступник директора Донецького облавтодору купував матеріали в свого ж підприємства ТОВ «Промкомплект». Нарешті, найвинахідливіші провертали фіктивні операції. У Миколаївської області ЧП «Дорлідер» уклало договір із Службою автомобільних доріг на виготовлення асфальтобетонної суміші. 10 млн гривень держзамовник заплатив, але, судячи з результатів перевірки ГПУ, ніякої суміші автодорожники не отримали.

3. Державна фінансова інспекція. Структуру, яка повинна перевіряти законність держзакупівель у тому числі в автодорожньому комплексі, ГПУ звинувачує в злочинній бездіяльності. Як з'ясувалося, самостійно перевірки інспекція не ініціювала і проводила їх виключно на вимогу правоохоронних органів.

У результаті лише з подачі прокуратури інспекція виявила 23 порушення при проведенні держзакупівель. Загальний збиток – 220 млн гривень. Показово, що винних чиновників Держфінінспекция карати не квапиться. Виключення – глава Миколаївського облавтодору і глава Служби автомобільних доріг в області. Доцільність їх перебування на посадах поставили під питання, останніх порушників відпустили з миром.

4. Державна казначейська служба відзначилася небувалою щедрістю. ГПУ стверджує, що її співробітники перераховували держзасоби на рахунки приватних структур без додаткових перевірок, навіть не впевнившись в існуванні договору про закупівлю. За такою схемою працювали майже у всіх регіонах. Наприклад, чиновники відомства з Кіровоградської області перерахували 6,3 млн гривень за роботи, не передбачені в договорі.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100