Ветерани черкаського туризму, члени Обласної федерації спортивного туризму обурені поведінкою президента Черкаської обласної федерації альпінізму та скелелазіння В'ячеслава Полежайка. Вони переконують: той нехтує головними етичними правилами спорту: чесністю та порядністю. Зі своїм зверненням члени організації звернулися у редакцію «Прочерку».
Нагадаємо, вже півроку триває проект «Прапор Черкас на Вершинах Світу», під час якого В'ячеслав Полежайко разом з кількома спортсменами залишає черкаські стяги на вершинах вищих гір світу. На переконання представників Обласної федерації спортивного туризму, насправді спортсмен не бував не вершинах, а лише наближався до них. Тож заявляти про це – нечесно.
Як розповів «Прочерку» інструктор з пішохідного туризму Сергій Кіріченко, підтвердженням сходження на вершину мав би бути відповідний фотоматеріал та записка, знесена з гори.
– З вершини він повинен принести записку, яку там залишає попередня група, та залишити власну. На них найчастіше зазначається дата сходження та перелік членів групи. Ці докази В’ячеслав Полежайко мав би представити у Федерацію альпінізму України, зареєструвавши свій похід. Однак він цього чомусь не зробив, – скаржиться «Прочерку» Сергій Кіріченко.
Також не впевнені члени Обласної федерації спортивного туризму і в тому, що пік Черкаси, який встановили минулого року у непальських Гімалаях дійсно має юридичне підґрунтя. За словами Сергія Кіріченка, щоб дати назву піку, потрібно спочатку звернутися до короля Непалу, а опісля – зареєструвати у міжнародній географічній спільноті.
– Заявили на всю Україну! До мене з Росії телефонують, кажуть: «Що у вас там відбувається?!». Це дуже серйозно: назвати в чужій державі гору не місцевою назвою, а вони думали, що так просто… – обурюється Сергій Павлович.
Хвилює ветеранів черкаського туризму і безпека, бо ж не впевнені, що Полежайко має відповідний рівень, щоб водити з собою когось у гори.
– Це дуже серйозна проблема. Я своїм студентам читаю дисципліну «Туризм» і завжди пояснюю, як це небезпечно! Полежайко не може вести дітей у Гімалаї, бо в нього немає досвіду! – каже доцент кафедри туризму і готельно-ресторанної справи ЧНУ ім. Б. Хмельницького, інструктор пішохідного туризму Тетяна Міщенко.
За коментарем редакція «Прочерку» звернулася і до самого президента Черкаської обласної федерації альпінізму та скелелазіння В'ячеслава Полежайка. За його словами, на обох вершинах, здійснених у межах проекту «Прапор Черкас на Вершинах Світу», вони були (підкорення грузинської Ушби та встановлення піку Черкаси). Усі ж інші сходження – їхня власна ініціатива, яка не мала фінансової підтримки.
Щодо документального підтвердження сходжень, то про записки він знає, однак віднайти їх у великих снігових наметах складно.
– Звичайно, мені відомо про такі записки. Однак зараз на горах великі снігові наметах. Їх же ніхто серед зими розкопувати не буде, щоб знайти записку. Це можливо лише влітку, – пояснює В’ячеслав.
За його словами, тенденція знесення таких записок давно наявна лише у слов’ян. В Європі ж від цього вже давно відмовилися.
Реєстрацію нового піку з назвою нашого міста їм видав не король Непалу, а фірма «Сім вершин».
– Документи про назву нам надала компанія «Сім вершин», яка й займалася отриманням відповідних королівських документів, – каже В’ячеслав Полежайко.
Обурення своїх колег він не розуміє та вважає заздрістю.
– Колись я їм пропонував разом займатися, однак тоді, шукаючи додаткового заробітку, вони відмовилися. Це справа неприбуткова. Мені ж лише хотілося розвивати альпінізм у Черкасах, – запевняє В’ячеслав Полежайко.
Як розповів «Прочерку» міський голова Черкас Сергій Одарич, сьогодні мерія дійсно фінансово допомагає реалізовувати проект «Прапор Черкас на Вершинах Світу», однак не за бюджетні кошти.
– На 99% ця фінансова допомога не бюджетна. Я допомагаю знаходити спонсорів, прошу підприємців допомогти нашим альпіністам. Минулого року значна частина пішла на купівлю обладнання для складних підйомів, – сказав мер.
Від «Прочерку»: Під час підготовки матеріалу В’ячеслав Полежайко просив редакцію затримати публікацію до з’ясування проблемної ситуації. Учора він повідомив журналістам, що проблема вирішена. Однак вже сьогодні президент Обласної федерації спортивного туризму Володимир Рафаїлов сказав «Прочерку» інше – документального підтвердження старшим колегам Полежайко так і не представив.
– Сходження на Ушбу – це дуже складний рівень. Це найвищий рівень майстрів спорту, а в нього там якийсь розряд… Якщо й такий є, бо документів він нам не показав… Він каже про заздрість, але ж про це не може бути й мови. У нас найвищі звання спорту. Нам нема куди рости. Зараз насамперед постає питання безпеки та чесності, – каже Володимир Рафаїлов. – Це цілковита профанація альпінізму у місті!
реклама