реклама Делікат

200-літній ювілей від дня народження Тараса Шевченка має стати об'єднавчим чинником в усіх сферах життя держави. На цьому наголосив міністр культури України Леонід Новохатько під час брифінгу в «Укрінформі».

– Дуже хотілося б, щоб 200-літній ювілей Тараса Григоровича Шевченка став об'єднавчим чинником у сфері і політичного життя, і соціального, і духовного, і мистецького. Тобто це – надзавдання. Я думаю, що це ми зробимо за участі урядових інституцій та всіх громадських сил і організацій, – підкреслив Леонід Новохатько.

Міністр зазначив, що прийняті урядом 4 березня зміни до плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка мають допомогти консолідувати українське суспільство. За його словами, 16 пунктів документа включають заходи, спрямовані на популяризацію постаті і творчості Кобзаря.

– Це, зокрема, завершення видання Повного зібрання творів Тараса Шевченка та Шевченківської енциклопедії, це – випуск факсимільних видань, підготовка документальних і художніх фільмів, реставрація кінокласики, присвяченої Шевченку, – наголосив міністр культури.

Відтак, за словами Леоніда Новохатька, блок культурно-мистецьких заходів передбачає проведення Шевченківських читань, літературного свята «В сім'ї вольній, новій...» та літературних конгресів, які пройдуть у регіонах України та за кордоном. Третій блок – це приведення до ладу всіх пам'ятних місць, музеїв та заповідників, у яких перебував Шевченко.

– Ми постараємося, щоб реставраційні роботи, які значною мірою зроблені у Каневі, завершилися, а деякі почалися. Так, біля підніжжя Канівської гори планується спорудити Співоче поле, де започаткувати щорічні хорові фестивалі. Є пропозиція збудувати дерев'яну церкву, максимально повторивши давню, за описами і малюнками, – зазначив очільник Мінкульту.

Він також розповів, що чималий обсяг робіт планується зробити в Києві. Серед них – реставрація та ремонт центрального приміщення Національного музею Тараса Шевченка, побудова сучасного архівосховища для Шевченкіани тощо.

Леонід Новохатько також наголосив на міжнародному аспекті проведення ювілею.

– Ми хотіли би, щоб навколо цієї дати об'єдналися українці тут, і українці за кордоном, щоб максимально було використано цю дату для утвердження позитивного іміджу України в світі. Думаю, що ми вчинимо максимально ефективно, тому що Тарас Григорович належить всьому світові, – сказав міністр, принагідно нагадавши про ініціативу голови КМДА Олександра Попова за некомунальні кошти здійснити опорядження пам'ятника Шевченку у Вашингтоні.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100