Черкаські археологи та краєзнавці у підвалі старої аптеки на розі бульвару Шевченка та вулиці Дашковича виявили унікальні раритети черкаського побуту ХІХ – початку ХХ ст.
Нагадаємо, що під час проведення земельних робіт комунальники наштовхнулися на старе підвальне приміщення. Мерія Черкас планує на цьому місці створити так званий музей під відкритим небом, накривши підвал скляним куполом.
Саме на цьому місці краєзнавці виявили деталі кахляної печі – фрагменти коробчастих кахлів, інформує прес-служба Черкаського міськвиконкому.
За словами завідуючої відділом археології Черкаського краєзнавчого музею Лариси Сиволап, яка разом з керівником відділу охорони культурної спадщини Черкаської ОДА Миколою Суховим проводила розкопки на цьому місці, навіть ці уцілілі предмети дають уявлення про побут людей, які жили в Черкасах приблизно 100 років тому. Серед знайдених коробчастих кахлів є карнизні та лицьові, які нині виставлені в експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею.
Такий орнамент кахельної печі краєзнавці побачили на одній із фотографій, зробленій у 1970 році в черкаській будівлі ветераном археологічної та пам’яткоохоронної справи Вірою Неродою. Згодом будинок, де зробили унікальне фото, знесли. Якщо придивитись, то можна побачити, що в нижньому ряду розташовані саме такі кахлі з подібним орнаментом, як і на знайдених у підвальному приміщенні на розі бульв. Шевченка та вул. О.Дашковича.
– Звертаюсь до черкащан, які, можливо, знаходили в котловані на розі Шевченка-Дашковича якісь фрагменти кахлів або мініатюрних пічних цеглинок: будь ласка, принесіть їх у наш музей. Можливо, саме вони стануть тими шматочками, які дозволять доповнити майбутню реконструкцію старовинної печі новими деталями, – наголошує Лариса Сиволап.