У багатоповерхівці у Смілі, куди 14 серпня влучив російський безпілотник, після попереднього обстеження комісії, визнали непридатними для проживання чотири квартири.

Будинок, що постраждав унаслідок атаки РФ по Смілі 14 серпня 2026 року. Суспільне Черкаси


Про це розповів Суспільному міський голова Сміли Сергій Ананко. З його слів, відновлювати квартири будуть за кошти з міського та державного бюджетів.

Російський безпілотник 14 серпня о пів на другу ночі влучив у девʼятиповерхівку. Зі слів начальника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, БпЛА був начинений шрапнеллю. Травми отримали пʼятеро людей. Загиблих немає.

Власниця квартири на сьомому поверсі Валентина Матюшенко розповіла, що раніше там було три кімнати, а нині лишилася лише одна:

«Була кухня, зал, куди залетів шахед, вибило балконну раму, балкон був засклений. Залетіло прямо в зал. Це все зруйнувалося. Далі — спальня. Була перегородка. Була прихожа така довга, вхід в кухню, зал і в спальню дитячу».

Пані Валентини не було вдома, коли російський боєприпас залетів у її оселю. Сусіди сповістили подружжя, яке тієї ночі лишилося на дачі.

«Ми приїхали і побачили дірку чорну. І вона досі у мене перед очима. Я не підіймалась в квартиру, тільки після обіду, під вечір піднялась, бо я не могла».

Від пʼятниці з чоловіком живуть у родичів.

У квартирі після влучання російського безпілотника. Суспільне Черкаси


«Допомоги нам ніякої не пропонували. Я підійшла, запитала, як це все буде. Сказали: ми вас в біді не залишимо. Поки будемо їздити на дачу, сюди треба приїжджати, бо треба збирати документи на єВідновлення і на відшкодування збитків».

Речі, додала пані Валентина, — згоріли.

«Тут стояли велике двоспальне ліжко і шафа-купе. Нічого не залишилося. Там телевізор на тумбі стояв».

Проте документи вціліли — їх напередодні пані Валентина взяла із собою на дачу.

«Це нас спасло, те, що ми зараз можемо збирати документи на відшкодування збитків, а так я не знаю, як би це все було».

Свою квартиру показала сусідка поверхом нижче — Віра Мачульна.

«На кухні в мене горіло, вогонь йшов, бо ж труба газова була пластикова і вона горіла. Ми пʼять чи шість мішків скла винесли. Я вдома була, чую тільки — удар. Не пойму, що сталося. Дихать нема чим, я вискакую з кроваті, темнота, біжу на лоджію подивитися і спотикаюся об двері, бо вони в мене там лежать».

Пані Віра розповіла, що розраховує отримати компенсацію за вибиті вікна. Відповідну заяву подала у п'ятницю після обстеження комісії.

«Я казала за вікна, всі хороші, добротні стояли у нас, з відкосами. Оцінювали, щось писали, саме по вікнах».

Голова обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку Павло Завгородній розповів, що у цьому підʼїзді 36 квартир, з них 25 — частково пошкоджені після влучання.

«Потрібна заміна скла, рам, сильно постраждав другий поверх. Тому що там була пошкоджена газова труба і спалахнула пожежа сильна».

Будинок, що постраждав унаслідок атаки РФ по Смілі 14 серпня 2026 року. Суспільне Черкаси


За словами міського голови Сміли Сергія Ананка, на місці працює комісія, а комунальні служби завершують ліквідацію наслідків. Зокрема, відновлюють електро- та газопостачання.

«Ми вивезли все сміття, в суботу відпрацювали комунальні наші служби, мешканці відпрацювали. Була залишена техніка. Водопостачання і електропостачання були відновлені безпосередньо в той день, а газопостачання і ліфти — ми сьогодні займаємося цими питаннями. Сьогодні газова служба відновила повністю газопостачання по всьому будинку, але газ ще не запущений, бо будуть перевірятися всі димоходні канали».

Їх ще перевірять ввечері. Висновки комісії щодо руйнувань, додав міський голова, отримають до кінця місяця, тоді і розпочнуть відновлення.  Мешканці чотирьох квартир, що попередньо визнані непридатними, нині проживають у родичів.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100