Центральна транспортна артерія Черкас – бульвар Шевченка — може суттєво змінитись. При цьому вона продовжить забезпечувати комфортні умови для руху водіїв та пішоходів. Мерія Черкас ініціює у цьому році проведення міжнародного конкурсу ескізних проектів з реконструкції бульвару Шевченка (від вул. Можайського до площі 700-річчя). Серед обов’язкових умов — збереження алеї зелених насаджень вздовж усього бульвару, повідомляє прес-служба МВК.
Головний архітектор Черкас Микола Упир говорить, що бульвар Шевченка завжди був головною вулицею Черкас і залишається таким у нинішньому генеральному плані міста. Хоча якщо колись за своїми фізичними параметрами він справлявся з навантаженням транспорту, то нині в період «глобальної автомобілізації» бульвар повністю «задихається».
Міська влада Черкас виступила з ініціативою оголосити міжнародний конкурс, щоб залучити досвід кращих проектантів, спеціалістів з паркової архітектури та дорожнього господарству і зробити бульвар Шевченка затишним для пішоходів та комфортним для водіїв.
За його словами, однією з головних умов реконструкції є збереження зелених насаджень вздовж усього бульвару Шевченка.
– Бульварна частина зелених насаджень залишиться і основне призначення пішохідної зони – теж. Хоча варто звернути увагу на стан зелених насаджень, аби відновити здорову крону бульвару, – зауважує Микола Михайлович
Що стосується безпосередньо проїжджої частини, то вона, на думку головного архітектора Черкас, потребує докорінної реконструкції. Зокрема, повної заміни полотна, а також оновлення бордюрних каменів.
Микола Упир акцентує увагу також на реконструкції пішохідної частини бульвару Шевченка з метою розширення проїжджої частини, не завдаючи при цьому шкоди зеленим насадженням або незручностей для пішоходів. Зокрема, радить ретельніше переглянути архітектурне оточення бульвару: обабіч проїжджої частини – з лівого та правого боку. До речі, відповідні топозйомки вже зроблені.
На його думку, враження від бульвару формує також безпосередньо бульварна частина: чим вона покрита, які там стоять лавочки, урни тощо.
– Ми повинні зробити його на сучасному художньому, дизайнерському рівні. Щоб це були, приміром, візерунки чи комбіновані елементи покриття. Також буде передбачено обрамлення для зелених насаджень, прилади паркового освітлення, лави і т.д. у єдиному стилі, притаманному виключно Черкасам, аби це стало своєрідною родзинкою нашого міста. Це те, що ляже в основу завдання програми умов конкурсу, над яким вже працює наше управління, – розповів Микола Михайлович.
Інформація про дату проведення конкурсу та його умови буде викладена в мережу Інтернет, а також максимально поширена через українські та закордонні ЗМІ.
реклама
Коментарі
Совєти їх робили з натурального кеманю,Одарич - з дешевого бетону.
Отримаємо нові бордюрні,але вже не камені.
Стрічка RSS коментарів цього запису