реклама Делікат

З метою забезпечення енергетичної незалежності шляхом використання нетрадиційних та альтернативних джерел енергії на Черкащині ухвалено регіональну програму розвитку малої гідроенергетики в Черкаській області на 2011-2020 роки.

Відтак, 2011 року було відновлено Кам’янобрідську (Лисянський район) і Кривоколінську ГЕС (Тальнівський район), інформує прес-служба ОДА.

Голова облдержадміністрації Сергій Тулуб першочерговим завданням у цьому напрямку визначив відновлення виробничих потужностей галузі та розробку й впровадження інновацій. Так, у 2013-2014 роках на санітарному скиді водосховища діючої Стеблівської ГЕС у Корсунь-Шевченківському районі планується побудувати нову міні-ГЕС з агрегатами сифонного типу, потужністю 100 кВт.

Крім того, у планах керівництва області – реалізація ще низки проектів до 2020 року, зокрема, відновлення, технічне переоснащення та введення в експлуатацію Острівецької (с. Острівець) і Дубівської ГЕС (с. Дубова) Уманського району, Юрпільської (с. Юрпіль) і Букської ГЕС (смт Буки) Маньківського району, Вороненської ГЕС (с. Вороне) Жашківського району.

Ще одним напрямком альтернативної енергетики є сонячна енергетика, яка використовує сонячне випромінювання для генерації енергії. Вона базується на використанні сонця як безкоштовного і відновлюваного джерела енергії. Цей вид енергетики є екологічно чистим.

На Черкащині на греблі Гордашівської ГЕС (Тальнівський район) побудована перша в області сонячна електростанція (потужність 102,5 кВт), якою минулого року вироблено 120 тис. кВт год. До 2020 року планується будівництво ще декількох сонячних електростанцій.

Виконуючи завдання очільника області, щодо скорочення споживання природного газу районними державними адміністраціями проводиться робота щодо визначення об’єктів бюджетної та соціальної сфери, що будуть переводитись на альтернативні види палива.

Довідка

На сьогодні в області діє 9 малих гідроелектростанцій, а саме – Корсунь-Шевченківські ГЕС та міні-ГЕС, Стеблівська (Корсунь-Шевченківський район), Лисянська, Кам’янобрідська (Лисянський район), Гордашівська, Лоташівська, Кривоколінська (Тальнівський район), Звенигородська (Звенигородський район). Середньорічне виробництво електроенергії становить близько 16,8 млн кВт год.

реклама

Коментарі  

 
+1 #2 цікаво 23.08.2013 15:07
переписавши довідку Черкаського представництва ЗЕА "Новосвіт" автор бува не поцікавився долею Буцької ГЕСс яку за планом ГОЕЛРО спорудили ще в 1929році і мали цього року відбудувати. а середньрічним споживанням електроенергії в області не поцікавились?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #1 Гонта 22.08.2013 21:38
Перераховані заходи абсолютно не достатні для забезпечення енергетичної незалежності області. Готували інформацію явно некомпетентні спеціалісти управління економіки. А мав би зробити колишній головний енергетик держави. А йому самому за таке не соромно, чи йому все байдуше, крім особистої наживи?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100