реклама

реклама

Заслужений художник Російської Федерації Нікас Сафронов подарував Черкаському обласному краєзнавчому музею свою картину «Питер – окно в Европу всегда и во все времена». Про це в коментарі «Прочерку» повідомила директор музею Алла Кушнір.

– Коли радилися, яку картину залишити на згадку, зупинилися саме полотні із зображенням Петербурга. Ми провели паралелі й зрозуміли, що між Черкасами та Санкт-Петербургом багато спільного, зокрема розбудовував міста один архітектор – Вільям Гесте. Черкаси, наприклад, до другої половини ХІХ століття взагалі називали «маленьким Петербургом на Дніпрі» через такий самий, як і в Петербурзі, «квадратний» стиль забудови, – пояснила значення подарунку Алла Андріївна.

Нагадаємо, що виставка Нікаса Сафронова діяла в Черкаському обласному краєзнавчому музеї з 8 серпня по 1 вересня. За цей час на полотна російського художника прийшло подивитися близько 4 тисяч відвідувачів.

Довідка

Нікас Сафронов – один із найдорожчих російських художників. Виготовлений ним портрет може коштувати $100 тис. Нікас Степанович називає голову Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба своїм другом. Саме на запрошення останнього художник погодився на організацію виставки в Черкасах. Зазвичай Сафронов організовує виставки лише в містах-«мільйонниках».

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+8 #10 Дід Трохим 05.09.2013 10:03
А про то шо сєвєрная століца на козацьких кістках стоїть той дядько чув? Так шо не не на горі спільне, а на два метри вглиб.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #9 ОООООО 05.09.2013 08:29
В Питере- радиальная застройка!!!!! Питер ближе по планировке и застройке к Полтаве!
Историю архитектуры читайте Анна Андреевна!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #8 Ф 05.09.2013 00:05
Назва картини не відповідає намальованому.
Судячи із того, що зображено пам’ятник Миколі І Романову, котрий, якщо пам’ятаєте, скасував Магдебурзьке право, фактично ліквідував греко-католицьку церкву на території України,заслав Тараса Шевченка солдатом до Оренбурга і власноручно дописав «под строжайшее наблюдение начальства с запретом писать и рисовать» - ця картина має називатися «Великий ляпас Україні та особливо Черкащині - Шевченковому краю».
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #7 Оксана Мацюцька 04.09.2013 18:31
Хороше таке "вікно в Європу" у такій багатій рамі.
Але до нас це не має і ніколи не мало ніякого відношення. Ще М.Зеров писав: "...на Україні у нас вікон не прорубали, у нас паростки європейської культури промикалися всюди тисячею непомітних шпар та щілин, сприймаючися помалу, непомітно, але всіма порами соціального організму"
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #6 варвара 04.09.2013 17:24
мазня від блазня для "культурной столицы", тоб то Петербурга на Днепре
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #5 СЕЛЯНИН 04.09.2013 11:24
Мени сподобалася Джокондочка як вона биля драмтеатру роздивлялася рукоделие
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #4 Loki 04.09.2013 10:40
"Петербург - маленькие Черкассы на Неве" )))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+18 #3 Оксана Колісник 04.09.2013 09:45
Рама дорожча за картину...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #2 Мы с мамой эстеты 04.09.2013 09:16
Забавная открыточка, но рамка лучше.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 ....вцев 04.09.2013 09:11
Мне больше всего понравилось, что "Черкассы -маленький Петербург на Днепре". :lol: