реклама Делікат

реклама

90-річний смілянин Федір Кучер узявся написати двісті портретів Тараса Шевченка до 200-річчя поета. Свою обіцянку митець втілює шість років. За цей час він створив близько ста портретів Кобзаря. Ще половину від задуманого Федір Кучер збирається здійснити до дня ювілею поета – 9 березня 2014 року, інформує «Радіо «Свобода».

Невелика квартира Федора Кучера у місті Сміла на Черкащині схожа на міні-музей Тараса Шевченка – тут є і книги про поета, і твори самого Кобзаря, і близько ста його портретів, написаних 90-річним художником. Змалечку чоловік захоплюється творчістю Шевченка. Донині пригадує, як другокласником уперше в читанці побачив «Заповіт».

Упродовж життя Федір Кучер згадував Шевченка у своїх книжках і відтворював його образ на папері та дереві. Однак у 2007 році, вже на пенсії, чоловік вирішив по-справжньому вшанувати Кобзаря – до 200-річного ювілею написати двісті його портретів.

– Це мій побратим по літературі й по мистецтву, хоч я і не такий митець. Але це моя найголовніша справа для душі. А сидіти на пенсії, нічим не займатися – це, як кажуть, чекати, коли прийде кістлява з косою, – розповідає чоловік.

За шість років Федір Кучер уже написав близько ста портретів Шевченка. Усі образи художник створює на ДВП масляними фарбами на цинковому білилі. Готові роботи покриває лаком. Упевнений, що завдяки такій техніці зображення зберігатимуться століттями.

Між тим, митець ніколи не працює лише над одним портретом – одразу пише до півсотні.

– Я накинув їх усі, зробив олівцем розмітку й всі відбив. А тоді роблю тло та костюми на всіх одразу. Але тло треба прокладати не менше, ніж двічі. Потім, залежно від фарби, не менше двох разів прокладаю обличчя…, – розповідає він про техніку малюнку.

Зрештою, за півроку до дня народження поета 90-річний художник планує написати ще близько сотні його портретів. Утім, каже, якщо не встигне – не біда.

– Думаю, якщо я не зроблю, це й не обов’язково. Ще й увесь чотирнадцятий рік можна робити. Але це ж як ідея залишається. Та й яке це має значення, якщо я не зроблю саме до 9 березня, до дня народження, – продовжує він.

Портрети Шевченка, створені смілянином Федором Кучером, уже є у кількох музеях Черкащини. Частину робіт художник планує подарувати, іншу – продати. Каже, що не збирається заробляти на Шевченкові, тож за кожен портрет правитиме символічну ціну.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100