Нещодавно в Києві відбулася Всеукраїнська фотовиставка „Україна православна”. Диплом переможця на ній отримав журналіст зі Сміли Олександр Горшков. Там же пан Олександр презентував нове видання власної книги „Репортер”, яку він вручив організаторам і гостям виставки.
Однією з перших цікавий твір отримала Уповноважена Верховної Ради з прав людини у 1998-2012 роках Ніна Карпачова. Олександру Горшкову особливо приємно було вручити свою книгу саме їй – людині, яка тривалий час займалася захистом прав людини на високій посаді і, власне, займається цією справою й зараз. Свого часу пані Ніна очолювала урядові делегації України на міжнародних та європейських конференціях з проблем захисту прав людини. А ця тема дуже близька Олександру Горшкову, що народився в місті Грозний. Унаслідок бойових дій російської армії, яка майже повністю зруйнувала столицю Чечено-Інгуської АРСР, він змушений був покинути свою малу батьківщину, втратив роботу, дім, надію на краще майбутнє. Але світ не без добрих людей. Доля привела Горшкова в Україну.
– Ось уже 20 років моя родина живе на благословенній українській землі, – розповідає пан Олександр. – Ми знайшли тут спокій, надію, притулок і нових друзів. Українці розділили з нами нашу біду, поділилися теплом, хлібом і добрим словом розради. Низько вклоняємося їм за це.
З 1997 року Олександр Горшков – заступник головного редактора щомісячного видання Черкаської єпархії Української православної церкви. У Смілі його знають як активну, непосидючу людину, чудового журналіста і письменника. Адже саме тут він написав приголомшливу документальну повість „Кавказька Голгофа”, трилогію „Самарянка”, тощо. А 2009 року світ побачила книжка „Репортер”, яку Горшков написав у співавторстві з донькою чеського письменника Драгослава Паюрека Шаркою Кракоровою-Паюрковою. Видання 2013 року – це фактично нова книга, ґрунтовно перероблена і доповнена.
Ніна Карпачова щиро пообіцяла автору, що обов’язково прочитає його твір.
„Репортер” – то глибокий роман, що порушує складні питання людських стосунків, він багатоплановий і гостросюжетний. Головна його ідея – людина і її Батьківщина – дуже близька автору. Що таке життя без батьківщини: дрібниця, чи трагедія? Відповідь на це якраз і пробує дати Олександр Горшков у своєму творі. До речі, під впливом переживань, пов’язаних з утратою Батьківщини він видав 2011 року і дивовижну книгу поезій „Чудо святої Покрови”.
Олександр Горшков глибоко релігійна людина. Тож у його новій книзі є ще одна тема, більш складна і тонка, – це народження віри в серці людини, котра не має глибокого духовного коріння. Автор зазначає, що він зробив спробу показати ті зміни, які відбуваються в серці людини, коли туди зазирає промінчик Віри.
Олександр Вівчарик
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису