реклама Делікат

У селі Моринці на Черкащині, де народився Тарас Шевченко, знищено 200-літню автентичну хату заможного чумака, що була об’єктом Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка".

Від хати залишилася лише купа дров, а глину, яка повідпадала — розгрібають граблями

Від хати залишилася лише купа дров, а глину, яка повідпадала — розгрібають граблями


Про це пише "Про головне".  За даними  видання, до 200-річчя з дня народження Шевченка влада планує відкрити у Моринцях етнографічний комплекс.

"Хату, яку пам’ятав ще Тарас (Шевченко) зруйновано. Дерев’яна оселя витримала сотні років, її пам’ятають десятки поколінь, але хата не витримала перед планами  головного регіонала Черкаської області, героя України Сергія Тулуба", - зазначає видання.

"Щоб відобразити тодішнє життя чумака Тютюнника з надвірними спорудами: воловнею, повіткою, клунею, коморою, льохом запланували витратити 2 мільйони гривень. Влітку обласна державна телерадіокомпанія повідомляла, що хаті чумака "подарують друге життя", - йдеться у повідомленні.

"Дивує те, що таке варварство затіяли на порозі зими, майже наприкінці жовтня, у холодну дощову пору. … Технологія спорудження хатини у стилі 18-19 ст. передбачає, що вона має добре просихати", -  зазначає видання.

Такий вигляд мала зруйнована пам'ятка до початку нового будівництва. Фото - progolovne.ck.ua

Такий вигляд мала зруйнована пам'ятка до початку нового будівництва. Фото - progolovne.ck.ua


Як повідомляє "Українська правда", указом президента України, 2014 рік оголошено роком Тараса Шевченка на честь 200-річчя з дня народження поета. Національний комітет з питань підготовки цього заходу очолює Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров очолює оргкомітет.

У березні 2013 року  Віктор Янукович заявив, що Україна виконає всі заходи і буде готова гідно відзначити 200-річчя з дня народження Шевченка: "Заплановані обсяги роботи на святкування 200-річчя розписані, виконавці вже працюють".

Планом заходів передбачається широке відзначення міжнародною спільнотою 200-річчя від дня народження  (зокрема у РФ, Казахстані, Литві, Польщі), організації та проведення у 2014 році всеукраїнського Шевченківського форуму та Шевченківського міжнародного літературного конгресу, розроблення та затвердження державної цільової програми "Шевченківський дім" та ін.

реклама

Коментарі  

 
0 #27 Дмитрик 22.10.2013 22:52
знайшов дуже цiкаву точку зору з цього приводу :roll:
https://plus.google.com/111368263773414574603/posts?partnerid=ogpy0
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #26 Loki 21.10.2013 16:39
W kakoy palate tam u was deputaty? Prowedite tuda bulawezkoho!))
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #25 ЗА БУЛАТЕЦЬКОГО !!! 21.10.2013 16:14
Цитую Чукча:
Освободите десяток человек из психб*льницы, они создадут поболее напруги чем Микола Иванович... Хотя наверное им и Миколу Ивановича не перещеголять.. А если серьезно, я не против, пусть напрягает. Одно непонятно, зачем ему тогда должность депутата Верховной Рады нужна с зарплатой 25 тысяч? Там нужны люди умные, Законы писать, а не горлопаны, чтобы орать как навиженный :-x

Безумовно там потрібні люди розумні.Микола Іванович таким і є.Але сьогодні там потрібні також люди сміливі,здібні виступати проти режиму.Булатецького- в депутати!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #24 Vesta 21.10.2013 16:09
Від тулуба- одна розруха. господи, забери його від нас.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #23 комент 21.10.2013 11:26
Цитую Mazarini:
Сво**та! Інших слів немає.

ці слова занадто ласкаві для цих ..... Одні руйнували церкви свого, а їх в.... продовжують їх справу зараз. Важко стримуватись, щоб не називати їх словами, яких заслуговують. не дарма мущтрують міліцію та омомни - знають, що терпець скоро урветься.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #22 будячок 21.10.2013 11:20
Цитую Гонта:
Цитую Оксана Колісник:
А що каже Суховий?

Язик до зубів прикипів ...

А може язик до чогось прилип??? :sad: :sad: :sad:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #21 Чукча 21.10.2013 11:19
Цитую КОЗАК ДАХНО:
Цитую Чукча:
Цитую ЗА БУЛАТЕЦЬКОГО !!!:
Коли Микола Іванрвич Булатецький отримає депутатський мандат,цим злодіям від влади буде непереливки.Порве він корупціонерів-крадіїв на мілкі клапті.Це точно і точніше не буває.

А не мог бы Микола Иванович сделать что-то конретное для людей ДО !!!!! получения мандата?

Уже за те ,що він тримає в напрузі загарбників йому честь та хвала.

Освободите десяток человек из психб*льницы, они создадут поболее напруги чем Микола Иванович... Хотя наверное им и Миколу Ивановича не перещеголять.. А если серьезно, я не против, пусть напрягает. Одно непонятно, зачем ему тогда должность депутата Верховной Рады нужна с зарплатой 25 тысяч? Там нужны люди умные, Законы писать, а не горлопаны, чтобы орать как навиженный :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #20 Собака Качалова 21.10.2013 10:50
На прес-конференции ккрим блокнотив даруватимуть фрагменти творчости Кобзаря. Буде Булатецкий ............ и спивы
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #19 Б... 21.10.2013 10:50
Цитую Чукча:
Цитую ЗА БУЛАТЕЦЬКОГО !!!:
Коли Микола Іванрвич Булатецький отримає депутатський мандат,цим злодіям від влади буде непереливки.Порве він корупціонерів-крадіїв на мілкі клапті.Це точно і точніше не буває.

А не мог бы Микола Иванович сделать что-то конретное для людей ДО !!!!! получения мандата?


шукайте дурнів
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #18 кулемет дегтярева 21.10.2013 10:48
тулупчику пора тікать. Щось і його боти мовчать Нема чого сказать