реклама Делікат

Щонайменше половина українських дітей не пройшли щеплення від небезпечних хвороб через недовіру до вакцинації, кажуть у Дитячому фонді ООН. У зв’язку з цим ЮНІСЕФ попереджає про небезпеку спалаху епідемії поліомієліту. Щоб уберегти життя малечі, лікарі радять робити щеплення. Яка ситуація з імунізацією у Черкасах, з'ясувала «Радіо «Свобода».

Чотирирічна Анастасія Лисенко з’явилася на світ недоношеною, на сьомому місяці. При народженні у дівчинки стався крововилив, наслідки якого досі даються взнаки. У півторамісячному віці Настусі зробили щеплення від туберкульозу (БЦЖ). Батько дівчинки Семен Лисенко вважає, що після вакцинації здоров’я дитини погіршилося, тому щеплювати Настуню від інших хвороб боїться.

– Я, наприклад, більш упевнений, що мою дитину, якщо вона захворіє, легше буде лікувати стаціонарно від хвороби, аніж лікувати наслідки щеплення. Якщо у неї, наприклад, знову відкриється крововилив у мозок. Може бути й таке. Дитині не можна переносити високу температуру. А щеплення майже завжди викликає підвищення температури, – каже батько Настусі.

За даними департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради, на сьогодні у Черкасах без щеплень – близько 30% дітей різного віку. Причому протипоказання за станом здоров’я складають тут малу частку. Найпоширеніші причини відмови – це релігійні чи світоглядні переконання, а найчастіше – страх перед можливими ускладненнями після вакцинації.

Тим часом Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ застерігає: через низький рівень охоплення імунізацією і «високий ризик завезення вірусу в країну, Незалежне бюро моніторингу Глобальної ініціативи боротьби з поліомієлітом включило Україну до списку країн, де може виникнути спалах поліомієліту».

Це занепокоєння міжнародної організації поділяє і директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник.

– Це досить серйозна хвороба, майже у 90% випадків її результатом є інвалідність – виражені деформації кінцівок. Раніше про таку хворобу читали лише в книжках. Тепер вона з’являється на теренах колишнього Радянського Союзу, – каже він. – Її подолали абсолютно простою системою вакцинації: капають крапельки в ротик дитинці і вона отримує імунну відповідь на можливий контакт із загрозою збудника поліомієліту. Поява нових випадків захворювання свідчить, що суспільство перестає бути настороженим і ламає звичні канон.

«Вакцинозалежним» називає сучасне покоління лікар-алерголог Черкаської обласної лікарні Тетяна Кандул. Тому своїм двом донечкам вона ще змалечку обов’язково робить усі щеплення.

– Зараз держава дає вибір мамам – можна робити щеплення, а можна не робити. Але, роблячи вибір, мама повинна ґрунтуватися не на думку сусідки, не на думку «Фейсбуку» та інтернету. В інтернеті дуже мало професійних сайтів і їх треба знати, щоб на них зайти, отримати повноцінну інформацію, а тоді ще й правильно її оцінити. Більшість – це переписки мам, які самі могли виконати не всі рекомендації. Протипоказань до щеплень дуже мало, це тяжкі хвороби. У більшості випадків протипоказання вигадують самі мами, – каже лікар.

За словами Тетяни Кандул, щеплення роблять проти інфекцій, які на сьогодні людство так і не навчилося лікувати. Тому вона рекомендує щеплювати дітей. Якщо ж батьки сумніваються, обов’язково радитися із кваліфікованими спеціалістами і не довіряти «сумнівним джерелам».

реклама

Коментарі  

 
+8 #1 Світлана 13.11.2013 15:29
Стадник бреше і вигорожує бездарне медичне начальство. Три місяці тому виписалась з пологового будинку, де моїй дитині не зробили прививку проти туберкульозу, бо НЕМАЄ вакцини. У мене померла від тубкеркульозу тітка і я хотіла захистити свою дитину. Але чиновники типу Стадника гроші розікрали і медикаментів та вакцин у поліклініках немає. Скільки вони будуть брехати?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100