реклама Делікат

У селі Мошни Черкаського району завершується реконструкція приміщення колишнього заїжджого двору, де в липні 1859 року кілька діб провів Тарас Шевченко після арешту в Прохорівці.

У реконструйованій хаті буде музей Шевченка, який стане відділом обласного краєзнавчого музею.

Проектно-кошторисну документацію, за повідомленням управління культури Черкаської облдержадміністрації, було виготовлено приватним підприємством «Ларо 2010». Автором проекту є архітектор Сергій Туренко. Долучалися до його розробки також фахівці з управління містобудування та архітектури Черкаської облдержадміністрації та управління культури, а також архітектор Лариса Скорик.

Реставрація будівлі розпочалася у жовтні,  ремонтні роботи здійснює львівське товариство «Візерунок».

– Для початку вирішили укріпити стіни та фундамент будинку, – каже директор Черкаського обласного краєзнавчого музею Алла Кушнір. – Спершу очистили стіни від старої штукатурки й замінили втрачені конструкції дерев’яних елементів стін, оскільки частина з них – прогнили. Потім їх було покрито спеціальним антигрибковим розчином, зміцнено металевим каркасом та утеплено. Кругом хати буде зроблена призьба. У приміщенні майбутнього музею уже знято старий дах і замінено дерев’яний каркас. Спочатку частину даху фахівці покрили металом, а зверху його буде вкрито очеретом.

За словами Алли Андріївни, роботи з реставрації будинку під музей – на завершальному етапі. Усередині будівлі наразі ведеться підготовка стін до внутрішньо-оздоблювальних робіт та заміни дерев’яних вікон.

– Протягом усього часу створення музею ми спонукаємо авторів проекту та будівельників до того, щоб цьому будинку було повернуто його автентичний вигляд, – розповіла Алла Кушнір. – Майбутній музей ми бачимо у вигляді побіленої мазаної хати з максимально збереженим колоритом ХІХ століття.

У дворі поруч із приміщенням музею Тараса Шевченка зведуть стайню, криницю та відновлять погріб. В експозиції планують показати унікальні фото, тексти спогадів, меблі й інші предмети побуту жителів Мошен у ХІХ столітті, інформують у прес-службі Черкаської ОДА.

реклама

Коментарі  

 
+5 #3 Анатолій 16.11.2013 18:14
Криницю не зводять,а копають.
Цікаво було б кошторис отого всього подивитися ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #2 Жил-был пес 16.11.2013 15:51
:eek: Шо, апять?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 незнайка 16.11.2013 13:27
Полет инженерной мысли Шедевр ОДА-метало-очеретяная кровля Минимум еще 200 лет умиляться готовятся
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100