реклама Делікат

Національний банк України ухвалив рішення про модернізацію НСМЕП (Національної системи масових електронних платежів), заснованої Національним банком 2000 року, враховуючи глобальний розвиток платіжних технологій, постійне зростання частки безготівкових платежів, а також досвід інших країн щодо впровадження національних платіжних систем.

Сьогодні її учасниками є 59 банків та 10 небанківських установ, зокрема і державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта». Так, якщо 2011 року частка безготівкових платежів становила 8,1% від загальної суми операцій, то за дев’ять місяців 2013 року –  вже 16,7%.

– Оскільки за статистикою понад 90% від усіх операцій з картками українських банків становлять внутрішньоукраїнські операції, однією зі стратегічно важливих складових модернізації національної платіжної системи є побудова Нацбанком центрального маршрутизатора та розрахунково-клірингового центру НСМЕП, який повинен забезпечити здійснення розрахунків з платіжними картками НСМЕП за відкритими міжнародними стандартами, – повідомив на прес-конференції начальник Управління Національного банку в Черкаській області Сергій Забудський.

У результаті модернізації національної карткової системи виграють і українські банки, і власне держателі карток. Сьогодні платіжна картка НСМЕП з технічної точки зору захищена краще, ніж картка будь-якої системи, що функціонують в Україні. Оновлена НСМЕП передбачає випуск банками карток із магнітною смугою і EMV-чипом. Платіжна організація НСМЕП прагне створити для держателів платіжних карток НСМЕП можливість їх використання практично на будь-якому термінальному обладнанні, яке на сьогодні функціонує в Україні, а в перспективі і за кордоном.

Національний банк пропонує значно менші витрати банків-учасників НСМЕП на забезпечення карткових розрахунків, ніж міжнародні платіжні системи (VISA, MastеrCard). Тому очікується, що ці банки пропонуватимуть своїм клієнтам доступні за вартістю пропозиції банківських продуктів та послуг. А функціональність національної картки буде розширена від класичних продуктів до інноваційних засобів доступу до банківського рахунку, таких як безконтактні та мобільні платіжні інструменти, використання QR-кодів.

– У майбутньому на базі платіжних карток НСМЕП передбачається реалізація різноманітних неплатіжних додатків, у тому числі соціального спрямування, зокрема, запровадження універсального ідентифікаційно-платіжного засобу, який дозволить, наприклад, використовувати платіжну картку НСМЕП для ідентифікації громадянина в органах соціального захисту, вести облік нарахованих та отриманих соціальних пільг, компенсацій та дотацій, а також здійснення виплати соціальної допомоги, – додає Сергій Забудський.

реклама

Коментарі  

 
0 #1 имбецил 05.12.2013 02:07
раньше у людей был паспорт и сберкнижка. Сейчас по 50 карточек, надо отправлять по 50 смс. Кому выгодно это издевательство. Нам очень простым людям не понятно
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100