Черкаський і сєверодонецький «Азоти» й Одеський припортовий завод відновили відвантаження добрив на експорт, інформує «УкрАгроКонсалт», посилаючись на головного аналітика компанії «Інфоіндустрія» Дмитра Гордійчука.
У прес-службі «Дніпроазоту» виданню розповіли, що за нинішнього рівня цін на світовому ринку заводи можуть працювати, покриваючи свої постійні витрати.
«Якщо ж ціни і далі йтимуть вгору, як прогнозують аналітики, рентабельність продажів буде вже позитивною», – повідомили в прес-службі.
Як зазначає видання, стратегія українських виробників міндобрив спрямована на те, щоб домогтися зростання світових цін на їх продукцію за рахунок зупинки заводів, почала виправдовувати себе.
Голова ради директорів Group DF Дмитро Фірташ раніше заявляв, що в результаті зупинки українських підприємств ціни на добрива в світі знову підуть вгору, і йому вдасться відновити їх роботу на початку 2014 року. Днями в прес-службі Ostchem підтвердили, що нині на ключових світових ринках спостерігається пожвавлення попиту і зростання цін.
Як заявили в ДП «Держзовнішінформ», вартість українського карбаміду в кінці листопада виросла на 5%.
«Причинами змін є збільшення сезонного попиту, зокрема з боку країн Латинської Америки, та переорієнтація покупців на більш якісний російський і український товар в порівнянні з головним конкурентом - китайським карбамідом», – йдеться в повідомленні. Ціни будуть рости і далі, оскільки попит на добрива збільшується не тільки в Латинській Америці, а й в Індії, розповів менеджер з маркетингу «ЄвроХім-Україна» Володимир Барабаш.
Видання нагадує, що холдинг Ostchem, який належить Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа, у вересні призупинив випуск мінеральних добрив на низці своїх підприємств. Основними причинами зупинки були зростання ціни газу на тлі зниження попиту і цін на азотну групу на світових ринках.
«Цього року ринок добрив обвалив Китай. Влада цієї країни вирішила підтримати шахтарів, і щоб не допустити зниження видобутку вугілля, направила його на заводи з виробництва газу, а газ, у свою чергу, – на підприємства з виробництва добрив. В результаті значні обсяги добрив були виставлені на продаж і обвалили ринок», – говорить експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.
Втім, у компанії Ostchem заявили, що наразі рано говорити про остаточну стабілізацію ринку.
«Зберігаються загрози його розбалансування як у зв'язку з можливими недостатніми обсягами споживання в ключових імпортозалежності регіонах, таких як Пакистан, Індія, в найближчі місяці, так і з надлишковими експортними обсягами з таких країн, як Іран і Китай», – заявили у прес-службі компанії, відзначаючи, що всі ці чинники можуть зупинити зростання цін. Рішення про повне відновлення обсягів виробництва холдингу залежатиме від світових тенденцій, заявили в компанії.
У майбутньому виробники зможуть застрахувати себе від різкого падіння цін на свою продукцію і зупинки заводів, тільки якщо створять власну роздрібну мережу з продажу добрив, відзначають експерти. Раніше джерело в Ostchem заявляло, що в компанії розглядають можливість створення власних супермаркетів з продажу добрив на всіх ключових ринках присутності.
Україна контролює 6,5% світового ринку мінеральних добрив.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису