реклама Делікат

Некоректно говорити про закупівельну ціну деревної тріски для теплопостачальних підприємств Черкас, не враховуючи багато показників, які при цьому впливають на вартість. Про це в коментарі «Прочерку» повідомив екс-мер Черкас Сергій Одарич, реагуючи на виступ депутата міськради Олександра Радуцького щодо ціни сировини.

Нагадаємо, Радуцький повідомляв, що за результатами проведеного конкурсу на закупівлю деревної тріски перемогу здобув підприємець, що постачатиме продукцію за дешевшою ціною, ніж попередні постачальники.

– Мені поки що невідомі умови проведення тендерів. Однак зауважу, що ми постійно зменшували вартість закупівлі тріски. Бо треба враховувати кілька факторів. Перший: ціна на тріску зараз падає і буде стабільно падати. Бо нам з Михайлом Бродським вдалося пролобіювати кілька рішень. Зокрема, заборону вивозу круглого лісу за кордон, – повідомив Сергій Одарич. – Щоб ви розуміли, раніше в Черкаській області половина лісу, що вирубувалася, в такому ж вигляді їхала до Туреччини. Але для держави вигідно максимально робити переробку, щоб деревина їхала за кордон у вигляді паливних пілетів, паркету, фанери чи меблів. Тоді деревина переробляється в Україні і на кожному етапі є люди, які отримують зарплату. Якщо ж вона після зрубки їде за кордон, то Україна практично нічого не отримує. Також нам вдалося пролобіювати заборону спалювання гілок, які інколи складали до 15% всієї маси зрубаних дерев. Якщо ви згадаєте, пару років тому тріски не вистачало для двох котелень у Смілі. І коли ми будували в Соснівці котельню, то скептики казали, що не вистачить тріски. Проте насправді це не так…

Крім того, Сергій Одарич порадив звернути увагу і на інші чинники.

– Треба розуміти, коли «Черкаситеплокомуненерго» купувало тріску по ціні, наприклад, 470 гривень, то воно купувало в підприємства, що працювало на звичайній системі оподаткування і в ціну входило 20% ПДВ. Коли підприємство, яке працює на звичайній системі оподаткування (тобто є платником ПДВ) у фізичної особи-підприємця купує тріску, то в підприємства виникатиме 20% зобов’язань, які треба буде платити в державний бюджет, – наголосив екс-мер. – І третє: основні махінації в сфері постачання деревини лежать в сфері сортності і в питаннях вологості. Я ще в 2002-2003 роках на ДОЦі такі схеми виявляв, коли тріску перед продажем поливали водою. Тож ми в тендерах прописували, яка має бути вологість деревини. Також є різниця, яку кількість тепла можна отримати від сорту деревини. Без аналізу цих показників вважаю некоректно говорити про ціну тріски.

реклама

Коментарі  

 
+2 #6 Степан 18.01.2014 17:29
Просто і зі смаком. Радуцький говорить лише про ціну а Одарич взяв і розклав ціноутворення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #5 Рыба 18.01.2014 15:10
Щепа поставляеться с нулевой ставкой ндс!! Так что ндс тут непричем
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+15 #4 Фугас 18.01.2014 11:39
Алегич, если это адресовано Радику, то можно было как-то попроще. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 Mazarini 18.01.2014 10:42
Як набридла перепалка цих двох! Роками гризуться як собаки!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 Карп 18.01.2014 09:44
В черговий раз Одарич підтвердив, що у нього з Бродським найкраще виходить лобіювати чиїсь інтереси. Довів ЖКГ міста до жебрацтва і поради роздає. Ганьба
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 незнайка 18.01.2014 09:20
Показатель один-цена на тепло для горожан Про лобийовання своей семье рассказывай
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100