Некоректно говорити про закупівельну ціну деревної тріски для теплопостачальних підприємств Черкас, не враховуючи багато показників, які при цьому впливають на вартість. Про це в коментарі «Прочерку» повідомив екс-мер Черкас Сергій Одарич, реагуючи на виступ депутата міськради Олександра Радуцького щодо ціни сировини.
– Мені поки що невідомі умови проведення тендерів. Однак зауважу, що ми постійно зменшували вартість закупівлі тріски. Бо треба враховувати кілька факторів. Перший: ціна на тріску зараз падає і буде стабільно падати. Бо нам з Михайлом Бродським вдалося пролобіювати кілька рішень. Зокрема, заборону вивозу круглого лісу за кордон, – повідомив Сергій Одарич. – Щоб ви розуміли, раніше в Черкаській області половина лісу, що вирубувалася, в такому ж вигляді їхала до Туреччини. Але для держави вигідно максимально робити переробку, щоб деревина їхала за кордон у вигляді паливних пілетів, паркету, фанери чи меблів. Тоді деревина переробляється в Україні і на кожному етапі є люди, які отримують зарплату. Якщо ж вона після зрубки їде за кордон, то Україна практично нічого не отримує. Також нам вдалося пролобіювати заборону спалювання гілок, які інколи складали до 15% всієї маси зрубаних дерев. Якщо ви згадаєте, пару років тому тріски не вистачало для двох котелень у Смілі. І коли ми будували в Соснівці котельню, то скептики казали, що не вистачить тріски. Проте насправді це не так…
Крім того, Сергій Одарич порадив звернути увагу і на інші чинники.
– Треба розуміти, коли «Черкаситеплокомуненерго» купувало тріску по ціні, наприклад, 470 гривень, то воно купувало в підприємства, що працювало на звичайній системі оподаткування і в ціну входило 20% ПДВ. Коли підприємство, яке працює на звичайній системі оподаткування (тобто є платником ПДВ) у фізичної особи-підприємця купує тріску, то в підприємства виникатиме 20% зобов’язань, які треба буде платити в державний бюджет, – наголосив екс-мер. – І третє: основні махінації в сфері постачання деревини лежать в сфері сортності і в питаннях вологості. Я ще в 2002-2003 роках на ДОЦі такі схеми виявляв, коли тріску перед продажем поливали водою. Тож ми в тендерах прописували, яка має бути вологість деревини. Також є різниця, яку кількість тепла можна отримати від сорту деревини. Без аналізу цих показників вважаю некоректно говорити про ціну тріски.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису