Опозиція має чіткий план виходу із політичної кризи: швидке (у найближчі тиждень-два) повернення до Конституції 2004 року, створення «технічного уряду», дострокові президентські вибори та врешті системна робота над удосконаленням Конституції України. Про це під час прес-конференції в Черкасах заявила народний депутат від партії «УДАР» Ірина Геращенко.

На запитання кореспондента «Прочерку», яким чином можна швидко відновити дію Конституції України 2004 року, народний депутат відповіла, що тут можливі кілька варіантів.

Перший – звернення до Конституційного суду. У рішенні цього державного органу від 2010 року про скасування конституційної реформи 2004 року не йдеться про те, що внаслідок цього скасування відновлюється дія Конституції 1996 року. Таким чином, виникла правова колізія, і теоретично можливе скасування Конституційним судом свого рішення 2010 року.

Другий варіант пов’язаний із тим, що 3 лютого 2004 року відбулося попереднє схвалення парламентом проекту закону про конституційну реформу. Остаточне схвалення, заплановане на 8 квітня 2004 року, тоді не відбулося (забракло голосів), і сталося тільки в ході Помаранчевої революції 8 грудня 2004 року. Саме це голосування Конституційний суд у 2010 році назвав незаконним і скасував його. Але сьогодні це голосування можна повторити – уже в рамках законних процедур!

– Загалом є чотири-п’ять варіантів, як повернутися до Конституції 2004 року, – зазначила Геращенко. – Для цього потрібно 226 голосів у парламенті. В ідеалі – 300. Чи є ці голоси? У теорії – так. Але на практиці ми вже знаємо, що Президент України особисто приїжджає у парламент, щоб особисто давити і шантажувати свою фракцію. А в ній сьогодні дійсно є демократична платформа – десь 40 осіб, які готові голосувати за реформи, тому що ці люди хочуть чесно дивитися в очі виборцям.


реклама

Коментарі  

 
+2 #11 Іра -Олійник в спідниці 12.02.2014 18:28
Ірочка, кожен Йван має свій план. Хай живе Іра - першовідкривач планів, планів і планів.
Все це вже чули. І як казав ниспочтейнійший Кучма: І ШО?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #10 Тарас 12.02.2014 15:35
Ірочка, менше бігай з партії в партію. Політична...................
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #9 Ось так 12.02.2014 14:52
Мені особисто уже надоїли нескінченні потоки крокодилячих сліз політиків і їх вдавана боротьба за спасіння народу. Цілком очевидно, що конституційні ігри направлені лише на здобуття влади. До чого тут Конституція, коли люди хочуть більшу зарплату, пенсію, кращу освіту, медицину .... В деяких розвинених країнах конституції взагалі немає і неповмирали, живуть. Б"ючи м...рди ви доказуєте один одному з ким українцям краще дружити з Росією чи Європою. А я думаю, що в перщу чергу треба всім нам дружити з розумом!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #8 Фотограф 12.02.2014 12:54
Ключевая фраза... и прицип всей деятельности опозиции
***

У теорії – так. Але на практиці
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #7 Чукча 12.02.2014 12:50
Перед 9 мая учительница повела детей на кинофильм "Освобождение"
После просмотра обсуждение, кто из киногеров больше понравился детям.
Маша - мне медсестра, она под пулями спасала раненых
Коля- мне пулеметчик, он метко стрелял
Петя - мне артилерист, он подбил три вражеских танка
Вовочка - мне наркоман
Училка в ужасе, Вова, где ты там увидел наркомана!?
Вовочка - ну помните Марь Сергеевна, дядька с усами курил трубку и приговаривал: хороооший у вас план тов. Жуков, хороший план... :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #6 История помнит 12.02.2014 11:17
- Владимир Ильич, к вам нарком Чичерин по поводу плана. - Гони его на..., Зиночка, у самого всего на два косяка осталось.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #5 Loki 12.02.2014 10:45
Лично я вижу, шо в украине есть и сейчас осуществляется только один план - "план крабы"! У остальных драґдилеров - так, жалкая трава местного покоса. И то те в своих междусобойных разборках не могут всё определиться, ну у кого же она забористее(((.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #4 Н2о 12.02.2014 09:56
Есть ли у вас план, мистер Фикс? — Есть ли у меня план? Есть ли у меня план? Да у меня целых три плана!(80 дней вокруг света) .Тимошенко говорит( пишет) одно,холопы ее говорят другое...