реклама Делікат

Що робити в разі виникнення пожежі у навчальному закладі, вчились учні та педагоги Черкаської спеціалізованої школи №18, наочно демонструючи алгоритм дій при умовному загоранні.

В умовах, наближених до реальної ситуації, перевірялись оперативність та злагодженість дій персоналу школи з оповіщення учнів та педагогів про виникнення надзвичайної ситуації та негайної евакуації, йдеться на сайті міської ради. А також робота рятувальників та медиків з ліквідації пожежі, порятунку з місця загорання можливих потерпілих та надання їм відразу на місці першої медичної допомоги.

У навчаннях взяли участь увесь педагогічний та обслуговуючий персонал школи та близько 650 учнів 5-11 класів. Також були присутні керівники усіх черкаських шкіл, дитсадків та позашкільних установ нашого міста.

– У процесі моделювання надзвичайної ситуації можна відпрацювати дії усіх ланок цивільного захисту, аби не допустити трагедії. Це вкрай важливо у навчальних закладах, де одночасно перебуває значна частина учнів. Зокрема, у нашій школі навчається близько однієї тисячі юних черкасців, і ми відповідальні за безпеку, життя та здоров’я кожного з них. Тому маємо навчити дітей, як правильно діяти у разі надзвичайної ситуації, – говорить директор Черкаської спеціалізованої школи №18 Василь Грищенко.

За його словами, подібні навчальні тренування у їх школі відбуваються регулярно по кілька разів на рік. Крім цього у закладі для учнів щороку проводяться тижні безпеки життєдіяльності та розроблено навчальний цикл занять з охорони життя.

Для всіх присутніх на тренуваннях за сприяння управління цивільного захисту департаменту ЖКК Черкаської міської ради та керівництва школи №18 було створено пізнавальний фільм-пам’ятку, де покроково демонструється алгоритм дій формувань цивільного захисту, персоналу школи та учнів в разі виникнення надзвичайної ситуації.

Після теоретичної частини відбулись безпосередні навчальні тренування: після сигналу оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації школярі та учні, одягнувши захисні марлеві пов’язки, організованими колонами вийшли із закладу.

Учениця Ілона Іщенко, згадуючи пережиті емоції, розповіла, що щойно пролунав сигнал про тривогу, спершу навіть трохи злякалась. Але вже за мить, виконуючи настанови педагога, одягла разом з іншими учнями марлеву пов’язку на обличчя (аби уникнути можливого потрапляння в органи дихання диму) та вийшла на вулицю. Переконана, що перше, чого обов’язково потрібно дотримуватись у разі надзвичайної ситуації, – зберігати спокій.

Надворі школярі разом з персоналом школи спостерігали за діями працівників пожежної та медичної служб, які оперативно зреагували на виклик.


Усі дії рятувальників та лікарів озвучувались присутнім з поясненнями через мікрофон.

Ініціатор зазначених навчань – начальник управління цивільного захисту департаменту ЖКК Черкаської міської ради Юрій Кривошея, за безпосередньої участі якого відбувались тренування, схвально оцінив результати проведеної роботи.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100