У селі Вільшана Городищенського району з’явився пам’ятник поету-революціонеру, українському пророку Тарасу Шевченку.

У його відкритті взяв участь голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.


Відкриття монументу відбулось у межах 153-ї річниці з дня перепоховання праху Кобзаря на Черкащині. На відкритті були присутні голова обласної ради Валентина Коваленко, перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, та представники духовенства – митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископ Черкаський і Кіровоградський Іларіон та митрополит Черкаський і Канівський Софроній, які взяли участь в освяченні монументу.


Незважаючи на буремний час, на відкриття пам’ятнику Кобзаря приїхали люди з усіх куточків України та світу. 


– Тарас Шевченко навіть вперше спромігся зібрати в одному місці усіх представників православних конфесій, – підкреслив обласний очільник.


За словами Юрія Олеговича, саме село Вільшана заслуговує на пам’ятник, адже це село стало початком славного шляху Тараса Шевченка у великій світ, який привів його до всенародного визнання. Саме звідси відкрилася йому дорога в Санкт-Петербург, де великому поетові і художнику плескала вища аристократія столиці, інформують у прес-службі Черкаської ОДА.


Монумент виконаний у бронзі, висота якого понад три метри. Композиція зроблена скульпторською авторською групою у складі п’яти осіб.

У цей день ювілейною відзнакою «200-років з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка» за вагомий внесок у вивчення і популяризацію творчості Тараса Григоровича Шевченка та з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря обласне керівництво нагородило дев’ятьох осіб, зокрема скульпторів, архітекторів, лауреатів Шевченківської премії України.

реклама

Коментарі  

 
0 #12 маша 24.05.2014 19:49
Цитую Вільшанець:
А будинок культури добудовувати коли будете?На фото начебто поетеса.

Та не скоро -не скоро він добудується!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #11 яло 24.05.2014 19:48
Цитую Дід Трохим:
Цитую Luda:
Ця влада ще нiчого не зробила для розквiту та розвитку Черкащини. Зато як хочеться покрасуватися на вiдкриттi пам'ятника . Чим ви вiдрiзняетесь вiд *ероя та його челядi . Треба роботою займатися , а не витрачати кошки в тяжкий час на бензин для показухи . Cьогоднi Вiльшанка, завтра Канiв, а працювать коли????

Катєгоріческі не согласєн даже при тому, шо не вважаю пам’ятник первоочередним ділом новой власті. Відрізняються тим, шо таки відкрили, а *ерой з *ероятами тіко від імені Кобзаря мільйони тирили. Жодного об’єкту кроми якогось наф*г нікому не нужному чумакового
офісу не відкрили. Кр.ли. кр.ли, кр.ли... Не було коли шось відкривать
Брехня! Як працювали у Тулуба і готувались, вам ще і не приснилось.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #10 яло 24.05.2014 19:45
Цитую Марта:
Я вже як Незнайка з ямою у ДТ,мені ті банжуристи та хори очі ріжуть,задрала совковість.Та зробіть щось сучасніше,креат ивніше,но неможно ж століттями в етнічних костюмах з бандурами бігати.Вдягніть джинси з вишиванкою,заба цайте на бандурі ремейк український,пое тесу на город відправте.ЗАДР..ЛИ !!!

Я з вами згідна.. А вона плеще себе по ... і думає, які ж зміни цікаві з нею прийшли!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #9 dfktynby 22.05.2014 16:55
А коли ж закінчать ремонт БК у Вільшані? Може знову треба запросити заступницю обласної ради для підтвердження необхідності?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #8 Loki 22.05.2014 11:32
Стоять на коленях всю жисть у без разницы какого памятника, плакаться по символам безвозвратно ушедшего прошлого, тем более создавать новые, отвлекая народ от сегодня и не давая ему возможность заглянуть в завтра? Это уже было(((.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #7 Марта 22.05.2014 11:07
Я вже як Незнайка з ямою у ДТ,мені ті банжуристи та хори очі ріжуть,задрала совковість.Та зробіть щось сучасніше,креат ивніше,но неможно ж століттями в етнічних костюмах з бандурами бігати.Вдягніть джинси з вишиванкою,заба цайте на бандурі ремейк український,пое тесу на город відправте.ЗАДР..ЛИ !!!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 Фотограф 22.05.2014 10:23
Настораживает стиль работы нового руководства области. Там поприсутствовал , там по бумажке зачитал, что написали, там постоял...а где работа?? Так и пан Гресь пять лет провел...ходил с одного мероприятия на другое. Кстати, не сказали когда начали делать этот памятник? Не при прежней власти? Где план действий, что планируют делать, к какому сроку??? Кстати, где пани Майборода? Как двигается ремонт детской поликлиники по Вербовецкого о котором она так трубила полгода назад?? Банды и Тулуба уже нет три месяца! Вся власть снова у Вас. Унитаз детям поменяли на новый? Или так руки и не дошли??? Будете ремонтировать 5 лет как достраивали детскую областную больницу с 2004 по 2010 и так не достроили... а Тулуб это сделал меньше чем за год.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #5 Факт 22.05.2014 09:22
Цитую дзвін:
І що? Навіть поперек горла не стало тулубівський проект відкривати? А потім ще коли звітуватись будуть гордо говоритимуть "Відкрили пам'ятник Шевченку у Вільшані". Тьфу...

Якось...нерозумно пишеш, колокольчик. Якщо гроші на зведення пам"ятника вже було вкладено - то їх що, викинуть треба було?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 Дід Трохим 22.05.2014 08:31
Цитую Luda:
Ця влада ще нiчого не зробила для розквiту та розвитку Черкащини. Зато як хочеться покрасуватися на вiдкриттi пам'ятника . Чим ви вiдрiзняетесь вiд *ероя та його челядi . Треба роботою займатися , а не витрачати кошки в тяжкий час на бензин для показухи . Cьогоднi Вiльшанка, завтра Канiв, а працювать коли????

Катєгоріческі не согласєн даже при тому, шо не вважаю пам’ятник первоочередним ділом новой власті. Відрізняються тим, шо таки відкрили, а *ерой з *ероятами тіко від імені Кобзаря мільйони тирили. Жодного об’єкту кроми якогось наф*г нікому не нужному чумакового офісу не відкрили. Крали. крали, крали... Не було коли шось відкривать
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #3 дзвін 21.05.2014 21:19
І що? Навіть поперек горла не стало тулубівський проект відкривати? А потім ще коли звітуватись будуть гордо говоритимуть "Відкрили пам'ятник Шевченку у Вільшані". Тьфу...