Під час виїзного засідання Громадської ради при Міненерговугілля, Президії та науково-технічної ради ВНО «Асоціація «Укргідроенерго», відділення енергетики ВГНО «Українська академія наук» та Ради ветеранів енергетики України 23 травня провели громадські слухання щодо будівництва Канівської ГАЕС та перспектив його реалізації у 2014 році.

Захід відбувся під головуванням голови Громадської ради при Міненерговугілля, Героя України Семена Поташника на території Канівської ГЕС, йдеться на сайті «Урядового порталу».

Участь у громадських слуханнях взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, Черкаської облдержадміністрації, Черкаської обласної ради, голови Канівської міської ради, Пшеничницької та Бобрицької сільських рад, представники Інституту відновлювальної енергетики НАН України, Державного агентства з енергоефектвності та енергозбереження, Світового Банку, Проектного інституту «ДЕСК» та ін.

На початку заходу учасники побували на місці запланованого будівництва Канівської ГАЕС у селі Бучак Канівського району, де ознайомилися з проектом та масштабами будівництва майбутньої станції. Про перспективи будівництва, можливість екологічних ризиків розповів головний інженер проекту будівництва Канівської ГАЕС ПАТ «Укргідроенерго» В. Галат. Потім учасники зібрання переїхали до Канівської ГЕС, де було продовжено слухання.

Щодо важливості будівництва Канівської ГАЕС доповів генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Доповідач наголосив, що майбутня електростанція є гідроакумулюючою, головне призначення якої – добове регулювання та швидкодіючий резерв в ОЕС України, а також зауважив, що у 2013 році здійснено комплексну державну експертизу проекту будівництва Канівської ГАЕС в ДП «Укрдержбудекспертиза», екологічну експертизу проведено Мінприроди України, за підсумками яких отримано позитивні експертні звіти.

За словами Ігоря Сироти, реалізація проекту будівництва Канівської ГАЕС дозволить забезпечити покриття за рахунок ГАЕС попиту в піковій зоні добового графіка навантаження, зменшити провали навантажень в нічні години, одночасно поліпшуючи режими роботи ТЕС та АЕС, регулювати потужність, навантаження та міжсистемні перетоки, сприяти ефективному регулюванню вітрових та сонячних електростанцій, у т. ч. в періоди мінімального навантаження.

Уведення в дію Канівської ГАЕС, переконаний очільник ПАТ «Укргідроенерго», сприятиме виконанню Україною в процесі інтеграції ОЕС України до ЕNTSO-E вимог стосовно регулювання частоти та активної потужності, зокрема в діапазонах вторинного та третинного регулювання, а також сприятиме створенню умов для використання повною мірою потенціалу відновлювальних джерел енергії, активізація будівництва яких спостерігається в Україні останнім часом.

Арументуючи свою позицію, Ігор Сирота наголосив на перспективах щодо наповнення районного бюджету та відповів на запитання керівництва Канівського району щодо безпеки майбутньої ГАЕС.

За підсумками засідання більшістю голосів підтримано рішення про необхідність початку відновлення будівництва Канівської ГАЕС у 2014 році для виконання планів Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Відповідне спільне звернення буде надіслано до Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Адміністрації Президента України.

Довідка

Проект будівництва Канівської ГАЕС та розробку проектної документації розпочато ще у 1984 році генеральним проектувальником ПАТ «Укргідропроект», а в 1987 році затверджено проект будівництва Канівської ГАЕС потужністю 3600 МВт у складі 16 гідроагрегатів потужністю 225 МВт.

У 1991-1999 році на будівництво накладено мораторій з причини відсутності фінансування. У 1999 році мораторій було знято.

Протягом 2006-2007 років розроблено ТЕО будівництва Канівської ГАЕС, яке передбачало зменшення встановленої потужності до 1000 МВТ (4 гідоагрегати по 250 МВТ кожен) у зв’язку з новими умовами та потребами ОЕС України. У листопаді 2007 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 965-р затверджено ТЕО та титул будівництва Канівської ГАЕС.

За проектом, річний виробіток електроенергії становитиме 1320 млн. кВт/год електроенергії, споживання на закачку становитиме 1320 млн. кВт/год

Термін служби основного устаткування, згідно з проектом, визначено 40 років, гідротехнічних споруд – 100 років. Загальна тривалість будівництва – 6,5 років.

реклама

Коментарі  

 
0 #8 Умная 11.06.2014 13:34
А даваайте торговаться - если построят эту ГЭС, тогда из оплаты коммунальных услуг для области исключим электроэнергию. В Туркмении смогли так организовать хозяйство, что люди газ и электроэнергию не оплачивают.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 Удав 27.05.2014 15:42
Цитую Василь:
Цитую О.ЧУПРИНА:
Думати,зважуват и всі фактори і ще раз думати.Не все так просто і гарно!


За газ платити доцільніше, з екологічної і політичної точки зору. + 30 руб. на рахунок тов. Чупрінова


При чем тут газ? У нас вся Украина в АЭС (посмотрите карту) электричества у нас перепроизводств о особенно ночью (и знаете куда ее сливают?... лишку...). А цены драконовские для нас...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #6 Удав 27.05.2014 15:37
И заметьте господа хорошие одини "герои" этим проектом интересуются.
(ради при Міненерговугілл я, Героя України Семена Поташника,) чей он протеже Вы догадались с одного раза... правильно - это Героя України Сергея Тулуба, в прошлом министр углепрома, известный в определенных кругах как "угольный маршал" является не только "одним из тех, кто знает секреты превращения черного угля хоть в брильянты, хоть в доллары", но и тем, кто за несколько лет "хозяйствования" в Черкасской области смог довести экономику региона до ручки и этот проект его лобби.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #5 Сергій 27.05.2014 13:01
За проектом, річний виробіток електроенергії становитиме 1320 млн. кВт/год електроенергії, споживання на закачку становитиме 1320 млн. кВт/год
Чи я тупий, чи чогось не зрозумів — 1320=1320 — працює сама на себе?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #4 СЕЛЯНИН 27.05.2014 10:08
Откуда деньжищи? По пятерке на армейские бронежилеты собираем!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #3 Василь 27.05.2014 10:01
Цитую О.ЧУПРИНА:
Думати,зважуват и всі фактори і ще раз думати.Не все так просто і гарно!


За газ платити доцільніше, з екологічної і політичної точки зору. + 30 руб. на рахунок тов. Чупрінова
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #2 ЛИЛУ 27.05.2014 02:29
Всплывающие последствия Лес и ГЭС почитайте в интернете.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 О.ЧУПРИНА 26.05.2014 23:38
Думати,зважуват и всі фактори і ще раз думати.Не все так просто і гарно!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100