Учора в Дахнівському лісництві Черкаського лісгоспу лісівники та рятувальники провели тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної лісової пожежі.
Мета заходу – на практиці відпрацювати взаємодію пожежно-рятувальних підрозділів Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства та Управління ДСНС України в Черкаській області, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Черкаської ОДА й інших служб щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею в лісовому масиві.
У заході також взяли участь курсанти Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.
За задумом навчань, низову пожежу на площі в 1 га, яка поширюється в південно-східному напрямку, виявили працівники Дахнівського лісництва під час патрулювання лісових насаджень.
Одразу ж до місця загорання прибула чергова група працівників лісового господарства з ранцевими вогнегасниками, які є найбільш ефективним засобом гасіння пожеж на початковій стадії. Згодом прибула спеціалізована техніка – трактор із плугом для оборювання осередку полум’я, трактор із ґрунтометом, пожежний модуль (на базі автомобіля УАЗ), пожежні автомобілі, за допомогою яких відбувалася боротьба з вогнем.
На допомогу лісівникам був направлений пожежно-рятувальний підрозділ Управління ДСНС України в Черкаській області, який також продемонстрував вміння та навички з ліквідації загорання в лісі. Загін курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки провів остаточне гасіння невеликих осередків низової пожежі.
На навчаннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність техніки, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж в природних екосистемах. Крім того, був розгорнутий штаб із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, відпрацьовано взаємодію та порядок організації всіх підрозділів, які залучаються для гасіння великих лісових пожеж.
Директор Черкаського лісгоспу, на території якого відбулися навчання, подякував рятувальникам за взаєморозуміння та професійні відносини, які існують нині. Він висловив переконання, що й надалі така співпраця та оперативна взаємодія триватиме, адже це йде на користь спільній справі – охороні лісів від пожеж.
Залишився задоволеним проведеними навчаннями перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Василь Горда.
– Дуже важливо, що є порозуміння між лісовою пожежною службою та рятувальниками. Коли ми виявляємо невеликі загорання в лісі, то справляємося з ними самостійно, адже маємо підготовлений особовий склад та достатню кількість спеціальної техніки й інвентарю. Сьогодні ж ми відпрацювали взаємодію на випадок великих загорань у лісі. Навчання показали високу організацію та готовність всіх підрозділів, які брали в них участь, до спільних дій у випадку лісових пожеж, – зазначив Василь Іванович.
У цьому році в лісах управління вже трапився 21 випадок загорань на загальній площі майже в 5 гектарів. Середня їхня площа – невелика, що свідчить про оперативне реагування лісгоспів та вчасну локалізацію лісових пожеж, констатують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
реклама