За роки керування Черкаською областю регіоналами потужне сільгосппідприємство «Нібулон», що веде діяльність і на території нашого краю, відчуло на собі методи роботи тієї влади з інвесторами. Зокрема, підприємство звинувачували у руйнації доріг і мало не забороняли по них їздити, не давали викупити землю під їхніми спорудами, не давали можливість обробляти орендовану в селян землю. Крім того, виникали непорозуміння з газової службою, які унеможливлювали введення в експлуатацію сушильних агрегатів. Про це та інші проблеми генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський розповів днями на зустрічі з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченком.
На Черкащині «Нібулон» представлений чотирма підприємствами: двома виробничими філіями у Чигирині та Кам’янському районі та ще двома перенавантажувальними терміналами в селах Вітове, Чигиринського, та Вознесенське, Золотоніського районів.
– У Чигиринському районі голова райдержадміністрації взагалі забороняв нам їздити дорогами. Мовляв, ми руйнуємо дороги. Проте проблема не лише наша. Там є нічийна дорога і ми навіть допускали варіант, щоб викупити її і зробити як слід. Проте тут треба все зважити, адже дороги є власністю держави. Тут потрібна координація багатьох відомств. Якщо визначиться статус дороги і її визначать як надто важливу, щоб продавати, то ми готові були б взяти участь в її ремонті, – зазначив Олексій Вадатурський. – Якщо ж говорити про заборону нам їздити районом, то в цьому плані ми навіть дійшли до генпрокуратури і вона скасувала розпорядження колишнього голови РДА. Опісля я знаю, що його підвищили на посаді і він став відповідати за інвестиційний клімат Черкащини.
Губернатор Юрій Ткаченко з розумінням вислуховував Вадатурського, зауваживши, що сам прийшов у владу з бізнесу і в проблематиці орієнтується. Він одразу здогадався, про кого говорив інвестор. Колишній голова РДА – це Володимир Калашніков, який родом з Харківщини. На Чигиринщині він прославився тим, що заганяв усіх мешканців району в Партію регіонів та наполегливо збирав кошти на річковий порт в Адамівці (перед відкриттям порту в Калашнікова чомусь згоріла дача). Пізніше він був звільнений президентом, проте губернатор-регіонал Сергій Тулуб призначив його на посаду начальника Головного управління інвестиційно-інноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації.
Олексій Вадатурський також говорив з Юрієм Ткаченком про проблеми з реєстрацією землі. Зокрема, про неможливість викупити землю під спорудами підприємства на Чигиринщині. Ще за часів помаранчевої влади розпочалося оформлення документів, проте за часів регіоналів справа ззупинилася. Інша ситуація на Кам’янщині. Там «Нібулон» хотів будувати тваринницький комплекс.
– Щоб розвивати тваринницький комплекс, треба мати землю поряд. Проте в нас виникли проблеми з реєстрацією паїв. Спершу нас кликали в район, а потім почали підтримувати фірму-конкурента, що була ближчою до тодішньої влади. І не дивлячись на те, що люди здали нам паї для обробітку землі, ми не могли скористатися цим. Фірма-конкурент обробляла деяку частину землі, а за паї розраховувалися ми… Звісно там були порушені кримінальні справи. Та мені пропонували завозити на тваринницький комплекс зерно з-за меж області, як наприклад роблять єгиптяни. Але ж в нас інші реалії і за таких умов ціна м’яса була б зовсім іншою, – роз’яснив Олексій Вадатурський.
Озвучені проблеми ніяк не сприяли закріпленню підприємства на теренах Черкащини. Проте цей період «Нібулон» використав, розвиваючись в суднобудівній сфері. Це питання також зацікавило керівництво Черкащини. Адже тут вже можна вести мову про відродження портів області.
Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко запевнив, що зацікавлений у співпраці й чекатиме від «Нібулона» пропозицій щодо проектів, які реально втілити в життя на Черкаській землі, й пообіцяв допомогти в цьому.
реклама
Коментарі
Шо "случилось" з СЕЛЯНИНОМ вже газiфiкацiя сел не займає i вимирання сiльского
люду?
Стрічка RSS коментарів цього запису