реклама Делікат

Від початку антитерористичної операції з території Донецької та Луганської областей силами Міжвідомчого координаційного штабу до інших регіонів України переміщено та розселено понад 28,339 тис. громадян України. Близько тисячі переселенців прийняла Черкащина. Жінок та дітей, які рятуються від небезпек військової операції у нашому регіоні, розміщено на квартирах та у гуртожитках, забезпечено їжею та предметами першої необхідності, надана допомога у працевлаштуванні.

Водночас черкаські рятувальники у тісній співпраці із представниками обласного Товариства Червоного Хреста намагаються допомогти людям якнайшвидше оговтатися від пережитого. Тому уже традиційними стали психологічні тренінги, які «екстремальні» психологи проводять для вимушених мігрантів та їхніх сімей. Під час останньої зустрчі керівник психологічної служби Управління Леся Коротяєва провела психологічну бесіду із 5-ма жінками, які зовсім нещодавно виїхали із зони АТО разом із 4-5-річними дітьми.

- Головне наше завдання – підтримати цих людей зараз, адже посттравматичний стрес «накриває» людину не в перші дні після переїзду. Спочатку вона зайнята налагодженням побуту, розкладанням речей і вже трохи згодом приходить усвідомлення, що життя змінилося і відтепер багато у чому треба починати з початку. Починати все «з чистого листа» у чужому місті. І хоч переселенцям надається значна фінансова підтримка, проте не кожен з них здатен переступити психологічний бар’єр, подумки «відпустити» минуле, те, що наживалось роками (багатьом просто нікуди повертатись, тому що їхні будинки та квартири зруйновані) і почати жити заново. А наші тренінги дають їм можливість повірити в себе, відчути підтримку і за можливості якомога швидше адаптуватись у нових умовах, - підсумовує Леся Коротяєва.

Психологічні бесіди з переселенцями та розвиваючі ігри з їхніми дітьми психологи Управління планують практикувати і надалі. За допомогою представників Червоного Хреста та волонтерів, інших соціальних служб психологи намагатимуться охопити усі категорії вимушених мігрантів, які потребують психологічної допомоги та підтримки.

Про це інформує прес-служба ДСНС України в Черкаській області.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #2 Радикал 06.07.2014 20:11
А коли буде надаватися психологічна та фінансова допомога, наприклад, жителям Черкас та Черкаської області? Тим, що пережили Майдан, тим хто збирав гроші на забезпечення армії, тих хто відправив до східних областей своїх чоловіків та синів, тим хто ховав своїх родичів, сусідів, друзів, а поруч гуляли п"яні "вимушені мігранти" (чи то мабуть так стрес скидають?). Давайте все ж не забувати, що саме ці "вимушені мігранти" гостинно запросили на наші землі трикольорову наволоч, це ті самі "вимушені мігранти", що свого часу виводили своїх дітей, щоб не пропускати БТРи української армії.
Давайте будем чесними. Бали треба заробляти всим, але не дратуйте вже демонстрацією цієї гіперопіки...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 Черкаси 06.07.2014 12:32
"От і до нашого містечка дійшла черга показувати нашу гостинність... ЦЕ ЩОСЬ! Все не так: їжа не смачна, тапці не м’якенькі. Але "вбило" ось що: їм не дозволили вивісити з вікна прапор Росії... Наше місто вчора прощалося з 37-річним героєм (Валентин Черута, – vikka.ua), який загинув в останній день "перемир’я", а їм прапор... Наші люди, які допомагали їм, просто попередили: ще один такий вибрик – пішки додому! Ще й розповідають, мовляв "наші чоловіки борються за ДНР та ЛНР, а ми у вас посидимо, поки не переможуть наші. Ось такий досвід тепер маємо і ми..." – опублікував листа жительки Золотоноші Наумович.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100