Подальшу долю однієї з головних пішохідних артерій, яка з’єднує мікрорайон «Митниця» з центральною частиною Черкас, – сходів по вулиці Леніна (поруч з міським РАЦСом) – розглянули депутати на комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища.
Ініціатором розгляду цього питання став депутат міської ради Сергій Ткаченко, який акцентував увагу присутніх на необхідності терміново подбати про збереження цілісності сходів по вулиці Леніна. Зокрема, наголосив, що нині над ними нависла реальна загроза руйнування:
– Цими сходами щоденно користуються тисячі наших черкащан та гостей міста. Тоді як їхній стан із кожним роком погіршується, що зрештою може призвести до непоправного – східці просто підуть під землю, – наголосив Сергій Володимирович.
За його словами, через неналежний стан зливової каналізації уся маса дощових потоків, яка збирається по вулицях Хрещатик та Фрунзе, стікає на десятки метрів східцями вниз. Як наслідок, ті поступово втрачають свою міцність. Зокрема, в багатьох місцях на сходах та на території поблизу фіксується значне підмивання ґрунтів та руйнування зкріплюючого розчину, на якому тримаються безпосередньо східці.
Тому Сергій Ткаченко акцентував на необхідності у найкоротші терміни – допоки дозволяють погодні умови – здійснити ґрунтовне обстеження та капітальний ремонт зливової каналізації, яка пролягає цими сходами.
Разом із тим, на засіданні директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрій Наумчук повідомив, що нині триває розробка проектної документації по зазначеному об’єкту.
Після чого – будуть відомі результати щодо технічного стану сходових клітин та, відповідно, визначено обсяг необхідних робіт та фінансування.
– Загалом у цьогорічному міському бюджеті на ремонт ряду об’єктів щодо зливової каналізації (серед яких – і східці по вулиці Леніна) виділено майже два мільйона гривень. Все залежить від того, як пропускатиме проплати на виконання зазначених робіт Держказначейство, – констатував Андрій Миколайович.
Іншим, не менш важливим питанням, яке розглядалось того дня на депутатській комісії стала аналогічна ситуація щодо зливової каналізації в будинку по вул. Леніна, 2, про яку теж повідомив присутнім Сергій Ткаченко.
Зокрема, депутат розповів, що в цьому будинку, як і в сусідній багатоповерхівці по вул. Хрещатик, 263, після кожної зливи вода затоплює підвали та сходові клітини у під’їздах. Адже з невідомих причин не спрацьовує дворова зливова каналізація.
Голова ОСББ «Леніна, 2» Ірина Серікова розповіла, що їхні мешканці, приблизно з жовтня минулого року і донині, живуть у постійному страху, побоюючись чергових значних опадів. Оскільки їх наслідком, як правило, стають значні підтоплення в будинку.
– У такі моменти у нас повністю затоплює підвали, де розташована електрощитова, яка живить електроенергією весь будинок, – бідкається Ірина Григоріївна.
У підсумку обговорення члени комісії доручили департаменту житлово-комунального комплексу залучити фахівців з КП «ЧЕЛУАШ» та виїхати на місце, аби з’ясувати, чому дощові потоки замість того, аби стікати в каналізацію, потрапляють у житлові будинки. Про результати виконаної роботи ті мають доповісти депутатам вже на найближчому засіданні комісії, інформують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису