Учора міський голова Черкас Сергій Одарич зустрівся з головами комітетів самоорганізації населення міста, аби спільно обговорити питання, що найбільш хвилюють жителів мікрорайонів Черкас, та знайти шляхи вирішення найпроблемніших із них.
Звертаючись до голів КСНів, Сергій Одарич, зокрема, закликав їх у зв’язку із неспокійним часом мобілізуватися на роботу та бути пильними у своїх мікрорайонах.
– 22 липня затримали злочинну групу в Дніпропетровську. Об 11.30 23 липня стався вибух у Запоріжжі, затримано його організаторів. Поки що відпрацьовують версію, що це трапилося через те, що місцеві жителі вирішили погратися, але ризики безпеки на сьогодні дуже високі, – сказав міський голова.
Він поінформував учасників зустрічі про те, що міська влада протягом останнього тижня працює над підготовкою міста до життя в умовах надзвичайних ситуацій.
– Учора ми завершили вирішення моментів, що стосуються альтернативного водозабору і забезпечення населення міста водою. Знайшли, встановили генератори, поставили свердловини, знайшли насоси, готові автомобілі з бочками для розвозу води. На сьогодні місто, у разі потреби, може бути повністю забезпечено водою, – зауважив Сергій Олегович.
Він повідомив, що сьогодні буде надруковано карту міста, на якій буде позначено координати, куди, за потреби, двічі на день будуть приїздити автомобілі із питною водою, і громадяни зможуть отримувати її. Та попросив голів КСНів оперативно поінформувати про це жителів мікрорайонів.
Сергій Одарич також підкреслив, що ведеться підготовка щодо вжиття, за необхідності, відповідних санітарних заходів. Зокрема, Служба утримання будинків вирішує питання зведення тимчасових вуличних туалетів, яких, за потреби, при зупинці водопостачання та неможливості користуватися каналізацією, буде встановлено 400 одиниць. Але оскільки працівників у згаданій Службі обмаль, їй, можливо, знадобиться допомога добровільних помічників, аби оперативно встановити ці тимчасові споруди в місті.
Сергій Олегович розповів також, що завершується підготовка Пам’ятки громадянам міста, в якій буде чітко зазначено, як слід поводитися в тій чи іншій ситуації. Вона буде зроблена у форматі паспорту, щоб людина завжди мала її з собою, та в разі необхідності мати можливість щось уточнити. Чи це стосувалося б викидів хімічних речовин, чи припинення водо- чи електропостачання, руйнації Канівської ГЕС тощо.
– Певна кількість таких пам’яток має бути в приміщеннях КСНів, адже чим більше активних людей буде чітко знати, що і як робити, тим легше нам вдасться самоорганізуватись, – підкреслив Сергій Одарич.
Він порадив заздалегідь продумати і подбати про альтернативні мобільному телефону чи скайпу інші способи зв’язку.
– Ми з вами розбалувані останні роки, все у нас написано в мобілках, міськими телефонами ми вже не користуємось. Тим часом, всі мобільні оператори в Україні – російські. Тому освіжіть у пам’яті всі найнеобхідніші номери стаціонарних телефонів. Міський зв'язок буде працювати, – запевнив міський голова.
Він закликав голів КСНів та інших жителів міста бути уважними та звертати увагу на підозрілих осіб, залишені невідомими в транспорті чи інших громадських місцях торби чи сумки. Про такі «знахідки» слід оперативно повідомити міліцію або оперативну службу міськвиконкому 15-05, інформують у прес-службі Черкаського МВК.
– Неприємно говорити сьогодні про всі ці речі, але уважність – найкращий захист від терористів. Країна перебуває в ситуації хоч і не оголошеної, але повноцінної війни. Тож слід бути готовими до різних неприємних речей. Заздалегідь добре підготовлені, значить, що й добре озброєні від небезпеки, – наголосив Сергій Одарич та додав, – Але звісно ж, я понад усе бажаю нам усім, щоб ці знання нам ніколи не довелося застосовувати в житті. Тож бажаю і черкащанам, і всій Україні, насамперед, мирного неба над головою.
реклама
Коментарі
федур конкретный
Если всё отключат,то испражняться можно будет ходить в СУБы.Пусть потом выгребают. И вобще- накопать ям под туалеты, починить радио и телефон и запастись хмызом для отопления- чтоб москалям было завидно как мы щасливо живем!!!
Туалеты можно было поставить по всему городу и без военной ситуации,и в мирное время люди пользуются М/Ж. А как насчет бункера возле 16 этажки? Кто там сможет прятаться в случае авианалета??
Коли вчинять диверсію на водоканалі і ви сидітимете без води і каналізації, то мені цікаво, а куди ви какати ходитимете? Чи з балкона на голову сусіда?
Все він розумно і правильно сказав.
И самое главное какие у них полномочия? А то я слышал, что они принимают решения, но кто это никто не знает.
З нього був би хороший міністр МНС.
Стрічка RSS коментарів цього запису