Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Тоічі Саката сьогодні зустрівся з головою Черкаської ОДА Юрієм Ткаченко у рамках виконання програми японського уряду «Кусаноне» – грантової допомоги проектам людської безпеки.
У ході зустрічі Тоічі Саката розповів, що вже втретє перебуває на Черкащині, а програма «Кусаноне» в області діє ще з 2009 року, тож вдалося зробити чимало: 2012 році – передати обладнання для Звенигородської центральній районної лікарні на суму 715 000 грн; замінити вікна у деяких школах тощо.
«Торік я був у Моринцях, де Тарас Шевченко жив до 2 років. Тож кожен візит на Черкащині – землю, де народилася така значима для України людина – для мене честь», – сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні.
Натомість Юрій Ткаченко подякував японському уряду за вже надану допомогу та підкреслив, що вона дуже значима для черкащани.
«Така допомога для нас дуже важлива – особливо зараз, зважаючи на загострення стосунків з Росією... Наше завдання повернути Черкащині економічне зростання», – зауважив керівник області.
Потому начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності Черкаської ОДА Анастасія Скрипченко презентувала гостям з Японії проект під назвою «Будинок Гетьмана», що має на меті завершення внутрішніх оздоблювальних робіт у будинку, в якому мешкав Богдан Хмельницький та який має не тільки історико-культурну цінність, але і є символом патріотизму – саме тут зароджувалася Українська державність.
«Для українців Богдан Хмельницький постать такої ж величини, як для японців – Ода Нобунаги, Тойотомі Хідейосі і Токугава Іеясу – три людини які нині вважаються об'єднувачами Японії та одними з найбільших і найзначніших військових та політичний діячів Японії всіх часів», – провела історичні паралелі Анастасія Скрипченко та додала, що Чигиринщина надзвичайно цікавий для розвитку туризму регіон: тут є 124 об’єкта археології, 80 – історії, 16 – археології, 15 – природи.
«Дуже багато об’єктів резиденції Богдана Хмельницького вже відновлено, але все ж основним місцем є саме його будинок... Тут теж багато зроблено – лишилися лише внутрішні роботи, на які необхідно 900 тисяч гривень, – зазначила начальник відділу розвитку туризму та іміджевої діяльності Черкаської облдержадміністрації. – Наразі існує домовленість з музеями Польщі, Росії та Швеції, щодо передачі автентичних речей гетьмана – кубку, булави та прапора, одразу після завершення відновлювальних робіт».
Про це інформує прес-служба голови Черкаської ОДА.
Коментарі
Ти б краще навів порядок у своїй "головє"!
Стрічка RSS коментарів цього запису