Громадська Рада повинна стати дієвим механізмом контролю і співпраці на користь громади, а не «фіговим листком» для влади. Такої думки дійшли міський голова Сергій Одарич та члени ініціативної групи зі створення Громадської ради при міськвиконкомі – Євгеній Єзик, Володимир Друмашко, Костянтин Стратілатов, Руслан Поставничий.
Саме ці громадські діячі першими звернулися до міського голови з письмовою пропозицією створити Громадську Раду при міськвиконкомі та запропонували відповідний проект Положення. Розробив його Євгеній Єзик (ГО «Народний контроль»), інформують у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
Сергій Одарич, який і став ініціатором зустрічі, запевнив громадських діячів, що він як міський голова виступає за мінімальне втручання влади в життя громади, разом із тим, зазначив, що в країні відбулися значні зміни, і багато людей відчули потребу в суспільній реалізації.
Міський голова пригадав, як за час його попередньої каденції громада почала організовуватись в Громадський ресурсний центр, що розташовувався в приміщенні колишньої тютюнової фабрики. Сергій Одарич підкреслив, що, в разі створення Громадської Ради, влада має можливість надати приміщення по вулиці Благовісній, 170 (колишня тютюнова фабрика) їй в користування.
Вже сьогодні міський голова дав доручення «відселити» звідти всіх чиновників, для того, щоб громада могла вільно користуватись цим приміщенням. На переконання Сергія Одарича, розпоряджатись цим майном має саме новостворена Громадська Рада.
Учасники зустрічі обговорили організаційно-правову форму майбутньої ради та такі складові її роботи, як взаємини влади і громадськості, внутрішні справи громадськості, зміст діяльності Ради.
Саме по першому пункту – взаєминах влади і громадськості – міський голова вже надав ініціативній групі низку пропозицій для опрацювання:
1.Рішення Громадської Ради мають бути обов’язковими для розгляду міським головою та виконавчим комітетом і депутатами Черкаської міської ради;
2. Рішення Громадської Ради про проведення громадських слухань з тієї чи іншої проблеми, що турбує громаду, є обов’язковими до виконання міською владою;
3. Умови тендерних закупівель протягом кількох днів мають підлягати громадській експертизі з боку Ради, оскільки саме на етапі формування умов тендерних закупівель, які складають департаменти міськвиконкому, а не під час проведення самого тендеру, існує найбільша вірогідність закладення корупційних схем;
4. Одним із базових документів в діяльності Громадської Ради є Маніфести. Міський голова повідомив, що наразі готує кілька Маніфестів, котрі декларують основи проживання в місті Черкаси, і мають бути затверджені міською радою чи громадськими слуханнями. Так, Маніфести чітко регламентують, що пріоритетом будь-якої діяльності влади є Людина, її комфортні і безпечні умови проживання. Маніфести визначають громадські простори, відкритість, зони пішохідної досяжності, територію спілкування, основні правила комфортного проживання у місті, і є основою для прийняття відповідних рішень (щодо забудови, зведення МАФів, тощо) міською радою. Детальніше про Маніфести міський голова розповів на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
5. У разі виникнення запитань у членів Громадської Ради, будь-який чиновник за попереднім запрошенням, має прийти на її засідання. Це має виглядати не як «явка з повинною», а як конструктивна і злагоджена співпраця.
6. Громадська Рада вибірково проводить громадський аудит листування чиновників із громадянами. Тобто, члени Громадської Ради можуть вибірково взяти той чи інший лист, запит, тощо, і уважно вивчити, наскільки чиновник фахово та ґрунтовно дав відповідь. Це має запобігти «відпискам», якими іноді грішать посадовці.
Наступна зустріч відбудеться за кілька днів уже з більш конкретними напрацюваннями. А сьогодні члени ініціативної групи закликають небайдужих громадян та громадські організації долучитися до формування Громадської Ради.
Пропозиції збирає та узагальнює голова ініціативної групи Євгеній Єзик (ГО «Народний контоль»), тел. 093 186 21 98 , 067 470 08 25, e-mail
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Коментарі
Підтримую на 100%
2. Площа тютюнової фабрики досить велика, навіщо стільки цій так званій "громадській раді"? Ну я розумію там якісь кабінет виділили, але щоб так "виселити усіх чиновників", щоб заселити туди групу невідомих громадян - попахує черговою аферою.
аууууу, працювати ніхто не пробував????????
Стрічка RSS коментарів цього запису