Голова правління Національного банку України Валерія Гонтарева зауважує, що в банківській системі та Національному банку України зараз відбувається активний процес реформування.
Водночас, наразі, окрім середньострокових і стратегічних завдань, НБУ змушений значну увагу приділяти і тим нагальним викликам, що постають перед регулятором, банківською системою та усією країною. Наше завдання – заспокоювати панічні настрої, які в нашій країні призводять до потрясінь на валютному ринку, а також відтоку депозитів.
– Дійсно, сьогодні ситуація з курсом гривні до основних іноземних валют залишається непростою, однак контрольованою, – продовжує пані Гонтарева. – Тиск на обмінний курс гривні зумовлений, насамперед, реакцією економічних агентів на воєнний конфлікт на Сході держави. Це – тимчасово, адже реальні макроекономічні підстави для суттєвих курсових коливань відсутні, а зовнішня позиція країни за останні місяці значно поліпшилася.
Національний банк не збирається відходити від політики гнучкого курсоутворення. Попри це режим гнучкого курсоутворення не означає вільного падіння. За останні дні Національний банк України декілька раз виходив на валютний ринок з інтервенціями для його стабілізації та згладування панічної поведінки учасників ринку. Національний банк планує і надалі брати активну участь у роботі валютного ринку у випадку його розбалансування.
Коментарі
Економічно обгрунтований курс, який відповідає показникам розвитку української економіки, — 4,5 гривні за долар.
Решта — це поступки експортерам.
Зараз в Україні передевальвован ий курс гривні тільки тому, щоб дати олігархам-експортерам заробити доходи.
Заробляють ще й спекулянти, які на чорному ринку скуповують валюту за 13,2 гривні, а продають — за 13,5 гривні».
Стрічка RSS коментарів цього запису