Так, попри складну політичну та економічну ситуацію, інвестори з різних країн світу протягом січня-червня поточного року внесли в акціонерні капітали українських компаній близько $1,3 мільярда. Та незважаючи на це, зменшення капіталу за цей період становило близько $8 мільярдів.
Іншими словами, обсяг інвестицій у гривневому еквіваленті збільшився, але в доларовому зменшився настільки, що це перекрило позитивні показники в декілька разів.
До десятки основних країн-інвесторів, на які припадає 83% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Кіпр – $15,7 мільярда, Німеччина – $5,9 мільярда, Нідерланди – $5,3 мільярда, Російська Федерація – $3 мільярди, Австрія – $2,8 мільярда, Велика Британія – $2,4 мільярда, Віргінські острови – $2 мільярди, Франція – $1,7 мільярда, Швейцарія – 1,4 мільярда та Італія – $1 мільярд.
Із загального обсягу вкладів $16 мільярдів зосереджено на добувних і переробних підприємствах, ще $5,8 мільярда – на металургійних. Окрім того, $12,6 мільярда акумульовано у фінансових і страхових установах України.
Такий розподіл пояснює суттєву різницю в розподілі інвестицій у регіональному розрізі, адже найбільше грошей вкладено в промислові Донецьку та Дніпропетровську області та фінансовий центр країни – місто Київ.
Примітка: у підготовці матеріалу та інфографіки використано цифри Держстату, в яких не брались до уваги показники тимчасово окупованого Росією півострова Крим.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису