Статистику, що викликає шок, оприлюднила під час Серпневої конференції працівників освіти Черкащини 27 серпня заступник директора департаменту освіти ОДА Оксана Сімушіна.

– Досить часто на здоров’я дітей негативно впливає процес навчання в школі, – зазначила Оксана Іванівна. – За шкільні роки кількість різних захворювань у дітей зростає в 3-4 рази. А в сучасних школах, ліцеях, гімназіях, де навантаження на дітей вище, здоров’я дітей у півтора рази гірше, ніж у загальноосвітніх школах. Результати медоглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашої області свідчать, що відсоток хворих дітей в області становить 55,3. У порівнянні з минулим навчальним роком він зменшився на 0,4, однак залишається досить високим.

Зростання захворюваності у дітей призводить до зростання кількості дітей з інвалідністю. За даними міністра освіти та науки України Сергія Квіта,у  2012 році в нашій країні таких дітей було 7,9 тис., у 2013 році – 8,5 тис.

На думку Оксани Сімушіної, статистичні дані свідчать про необхідність кардинально змінювати політику держави щодо збереження здоров’я дитини. Сприяти цьому повинні медичні служби при навчальних закладах. Сьогодні в школах обладнано 295 медичних кабінетів, у яких працює 46 лікарів та 372 медичні сестри. Однак це – лише 58% від потреби!

– Найгірша ситуація – у Чорнобаївському районі, де немає жодного медпункту, у школах не введено жодної ставки медичного працівника, – наголосила пані Сімушіна.

Вона закликала усіх керівників районів області посприяти введенню у школах посад медичних сестер.

Негативно на стан здоров’я школярів впливає неякісне харчування.

– Середня вартість обіду в школі становить 7 гривень і 5 копійок (у сільських школах харчування здешевлюється за рахунок пришкільних ділянок та допомоги сільгосптовариств і батьків). У зв’язку з недостатнім фінансуванням харчування дітей у загальноосвітні навчальні заклади постачаються продукти, які мають гіршу якість: напівфабрикати, морожена риба, крупи, макаронні вироби не найвищого ґатунку, – зазначила Оксана Іванівна. – У харчових раціонах недостатньо життєво необхідних продуктів: м’яса, риби, молока, кисломолочних продуктів, овочів, фруктів. І як результат – натуральні норми харчування дітей виконуються в середньому на 84,8 відсотка.

Оксана Сімушина закликала керівників районів та закладів освіти до ретельного виконання законодавства України з питань харчування школярів.

реклама

Коментарі  

 
0 #4 непатріот 04.09.2014 16:49
Цитую непатріот:
Стосовно ситуації з медпунктами в Чорнобаївському районі. Не знаю, як в інших селах - я не інспектую школи - а от у селі Великі Канівці ФАП є Він знаходиться за 300 метрів від тамтешнього НВК і, до речі, непогано функціонує. Тому, напевно, узагальнювати, не перевіривши інформацію, не варто...

отак читати правильно...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 непатріот 04.09.2014 16:43
Стосовно ситуації з медпунктами в Чорнобаївському районі. Не знаю, як в інших селах - я не інспектую школи - а от у селі Великі Канівці ФАП є і він чудово функціонує. Він знаходиться за 300 метрів від тамтешнього НВК і, до речі, непогано функціонує. Тому, напевно, узагальнювати, не перевіривши інформацію, не варто...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 Україна 28.08.2014 18:29
І батькам теж псує,от така школа..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 СЕЛЯНИН 28.08.2014 17:00
У нашому сели прышкильну дилянку дыректрыса кукурузою засадыла Попадуть ти початкы на стил школярам у школи?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100