За використання чиєїсь творчої або інтелектуальної праці треба платити. Цю істину, яка є звичною для цивілізованих країн, наші громадяни ще не зовсім засвоїли, і нова влада, яка налаштована на впровадження в суспільство європейських цінностей, хоче зробити її нормою життя.
При облдержадміністрації створена координаційна рада з питань інтелектуальної власності під керівництвом першого заступника голови ОДА Наталії Старікової.
– За шість місяців нинішнього року в області виявлено 10 фактів порушень законодавства з інтелектуальної власності, заведено чотири кримінальні справи, вилучено 90 одиниць продукції на суму близько 8,1 тис. грн., – повідомила директор Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків Таміла Лепьошкіна на засіданні оновленого складу ради 29 серпня.
Проте це тільки верхівка айсбергу, адже вільне використання чиїхось торгових марок, музичних творів, комп’ютерних програм, відео-піратство – поширене явище. Так, за інформацією представника державного підприємства «Українське агентство з авторських та суміжних прав» Тараса Щербатюка, в Черкаській області діє близько 15 інтернет-провайдерів, і лише чотири з них уклало ліцензійний договір на право ретрансляції музичної та аудіовізуальної продукції. Не краща ситуація і з комп’ютерними клубами. Після проведеної працівниками агентства роботи в обласному центрі укладено тільки три договори на право користування комп’ютерними іграми.
Ще вдалося переконати 30 виконавців музичних творів у публічних місцях (барах, ресторанах тощо) придбати відповідні ліцензії.
На жаль, перевіряльники не завжди знаходять порозуміння з правоохоронними органами, які б мали допомагати їм боротися з піратством.
– Ми написали досить багато заяв у відділ боротьби з економічною злочинністю, але з незрозумілих причин вони не були розглянуті, – поскаржився Тарас Щербатюк і зауважив, що тепер вони самостійно спрямовуватимуть факти порушення авторських прав до суду.
З приводу цього Таміла Лепьошкіна сказала, що рада має звернутися до влади на місцях із проханням сприяти у виявленні порушників і укладені ними договорів. Крім того, необхідно направити офіційного листа до Державної служби інтелектуальної власності України, аби вона призначила в області свого інспектора. Він разом з УМВС має посилити роботу щодо припинення порушення законодавства та притягнення до відповідальності користувачів, які здійснюють незаконне використання об’єктів авторського та суміжних прав, та прозвітувати на наступному засіданні.
Про це інформує управління інформаційної політики ОДА.
Коментарі
ЧДТУ та й ЧНУ - не на першому місці. Спочатку потрібно перевірити все програмне забезпечення, яке стоїть на комп’ютерах цієї самої "координаційної ради з питань інтелектуальної власності" та облдержадмініст рації. При чому, не тільки Windows, а ВСЕ програмне забезпечення: офіс, антивірус, архіватори (улюблений WinRAR, ага-ага, він не безкоштовний!), всякі там Фотошопи, Corel і тому подібні. А вже потім інших питати. Це було б чудовим прикладом, як потрібно виконувати законодавство.
Якщо добре подумати, то виявиться, що в Європі люди не дурні - шукають можливості здешевити це все. Як один із варіантів - використовують вільне програмне забезпечення. Може і нам варто переходити на відкриті стандарти і вільне програмне забезпечення замість купувати у іноземних виробників?
Отак і "працює" міліція, в кращому випадку дадуть формальну відписку. Про це всі знають, але ніяких позитивних змін не відбувається.
Стрічка RSS коментарів цього запису