Просвітницький захід у сфері авторського права для суб’єктів господарювання – з метою попередження правопорушень у сфері інтелектуальної власності – пройшов сьогодні в Черкасах.
Зокрема, про законність використання музичних творів у сфері бізнесу та під час проведення публічних заходів розповіли фахівці державної організації «Українське агентство з авторських і суміжних прав».
Так, за словами фахівців, часто палаци культури, спортивні зали, кінотеатри, їдальні, готелі, кафе, бари, салони, нічні клуби та інші подібні установи використовують музику, що є об’єктом права інтелектуальної власності, і навіть не усвідомлюють, що порушують цим авторські та суміжні права. Адже кожна музика і пісня має свого автора, виконавця, відповідно їхня праця має бути належним чином винагороджена. Проте дехто на закони вже починає зважати, тому є в нас магазини і ресторани, які перестали крутити музику, інші ж тепер узгоджують свою діяльність з нормами права.
Відкриваючи захід, директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків обласної державної адміністрації Віталій Хиля, обвівши на початку заходу поглядом практично порожню залу, зауважив, що, очевидно, в Черкасах не всі суб’єкти господарювання ставляться до захисту прав інтелектуальної власності належним чином та й не дуже на це зважають.
Разом із тим, повага до інтелектуальної власності є однією з визначальних в Європі. І ніщо не може виправдати порушників закону. У рамках цього був наведений приклад: нещодавно одна з українських співачок у межах волонтерської діяльності давала концерти в зоні АТО та співала пісні українських авторів. І пізніше автори пісень висловили незадоволення, мовляв, хоч волонтери і декларували хороший намір, проте, перш ніж виконувати пісні, слід було просити дозволу в їхніх авторів.
– Доводиться чути, що платити авторам пісень дорого, але ж ви не купуєте собі дорогий автомобіль, якщо у вас немає коштів? Те ж саме і в питанні прав інтелектуальної власності. Кожна праця повинна винагороджуватися, – зазначив начальник управління зборів авторської винагороди ДО «Українське агентство з авторських та суміжних прав» В’ячеслав Штанько.
– Художник заробляє на картинах, усі ми заробляємо своєю справою, так само і автори пісень повинні мати можливість заробити. Шкода лише, що правосвідомість наша ще не готова це усвідомити. Але ми йдемо в Європу, ми хочемо їздити за кордон без віз, хочемо жити в розвинутому суспільстві. Та ресторан чи бар не може і ніколи не захоче шукати авторів вітчизняних чи іноземних, щоб домовитись з ними про використання їхніх творів. Саме тому з’явилася наша організація, якій автори передають свої права, і вже з нами працюють ті установи, які грають музику, а ми розподіляємо авторські винагороди, – роз’яснив директор із питань розподілу авторської винагороди державної організації «Українське агентство з авторських і суміжних прав» Юрій Мягкоход.
Одне з запитань присутніх стосувалося використання музики і пісень наших виконавців на святах, що проводять будинки культури.
Так, представник одного з сільських будинків культури зауважила, що село і так ледь животіє, а тому в сільських БК просто немає коштів, щоб дотримуватись подібних норм.
Приїжджі фахівці роз’яснили, що, звісно, реалії життя диктують свої умови, і винятки з правила завжди є. Проте, як правило, свята в БК проводять організації, які з цією метою орендують приміщення на вечір абощо. І саме ці організації вже повинні зважати на закон «Про авторське право», використовуючи на святі музику.
Додаткові роз’яснення та консультації з приводу законного використання музики можна отримати за телефоном організації: (044) 234-22-38.
Задля врегулювання ситуації з дотримання суб’єктами господарювання вимог законів України, фахівці організації змушені будуть звертатися до правоохоронних органів для здійснення ними перевірок суб’єктів та вжиття відповідних заходів врегулювання.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису