Тіньова зайнятість, низький рівень заробітної плати, заборгованість із її виплати та вимушені відпустки за власний рахунок працівників бюджетних установ. Ці та інші проблеми черкаські профспілківці вчора обговорили у відвертому діалозі з обласною владою – головою ОДА Юрієм Ткаченком та очільницею облради Валентиною Коваленко. Цю зустріч вони провели напередодні Всесвітнього дня дій за гідну працю, який відзначають 7 жовтня із 2008-ого року.
– Наявні в Черкаській області проблеми відображають ті глобальні ситуації, які зараз панують в нашій державі, – зауважив голова Федерації профспілок області Петро Шевченко. – На перший план я б поставив зайнятість: так, із 1,2 мільйона населення області маємо трохи більше 200 тисяч легальних працівників, ще 50-70 тисяч фізичних осіб малого й середнього бізнесу. Виникає питання - як можна заповнити бюджети різних рівнів для забезпечення потреб пенсіонерів, дітей та соціально-незахищених верств населення?
Водночас, в умовах сьогодення працюючому населенню доводиться берегти кожну копійку й "туго затягнути паски". Для прикладу, бюджетники при скороченні штату працюють без збільшення зарплатні й в умовах обмеження виплати надбавок. Частина працівників переведена на робочий час із неповним навантаженням, що зменшує їх матеріальні статки та відрахування у бюджети різних рівнів.
– Як вижити людині, яка працює, чи пенсіонеру при отриманні мінімального забезпечення? Адже ціна на природний газ для населення в середньому виросла на 56%, тарифи на електроенергію – 10-15 в%, централізованого водопостачання гарячої води та опалення на 40%, – зауважив Петро Шевченко.
Низка урядових ініціатив, вважає профспілковий актив краю, які були підтримані парламентом та прийняті без належного обговорення з громадою, суттєво знизила прибутки легальних працівників, пенсіонерів та студентів. Тож, аби покращити цю ситуацію, ухвалили звернення до Президента України Петра Порошенка. Вони просять його сприяти налагодженню соціального діалогу між Урядом, роботодавцями та профспілками, а ще – укладенню нової Генеральної угоди й неухильного дотримання Конституції України та законодавства в галузі праці.
Очільник області зауважив, що подібні зустрічі дозволяють напрацювати орієнтири та цілі на наступний рік, аби поступово втілити їх у життя.
– Нинішній рік один із найскладніших за всю історію незалежної України, – сказав Юрій Ткаченко. – При цьому, реакція громадськості на суспільно-політичні й економічні дії, які відбуваються в Україні й області зокрема, мають суспільний резонанс. Тому ми повинні в межах своїх повноважень відповідно діяти. Президент України нещодавно задекларував ті реформи, які мають реалізувати до 2020-ого року. Їх вісім. Якщо за рівнем легкості введення бізнесу Україна зараз на 112 місці, то відповідно до реформ має бути в топі 20, а за індексом глобальної конкурентоспроможності – в топ 40.
Наразі й у Черкаській області триває робота над стратегічним плануванням розвитку краю на найближчі п’ять років. Її мета, зазначив Юрій Ткаченко, збільшити рівень заробітної плати та, відповідно, створити всі необхідні умови для залучення інвестицій. "Ми маємо орієнтуватися на світові стандарти, інакше так і залишимося пострадянською країною", – додав він та запросив долучатися до розробки Стратегії.
– Ми з Юрієм Олеговичем відкриті до будь-яких ваших пропозицій та ініціатив й готові максимально працювати задля вирішення проблем наших громадян. Маємо довести нашій громаді, що ми з вами дійсно хочемо і можемо вирішувати поставлені перед нами завдання, – зауважила в свою чергу голова обласної ради Валентина Михайлівна, яка теж під час зустрічі засвідчила готовність до плідної співпраці з профспілками.
Тепер проблеми, озвучені під час зустрічі з владою області, вже найближчим часом місцева Федерація профспілок підніме на Всеукраїнському форумі профспілок.
Про це інформує прес-служба голови Черкаської обласної державної адміністрації.
Коментарі
Фильм "Не может быть"
"да отдам я ваши деньги, отдам.....
половину,
потом,
может быть.."
Головне "захід"провели....
-----
Да шо там "людині, яка працює, чи пенсіонеру" у которых двухкомнатная хрущевка. Перезимуют в валенках. А кто побеспокоится о владельцах собачих хатынок по 200-300 квадратных метров только опалювальной площади. Хто за них хоть слово замолвит
Стрічка RSS коментарів цього запису