6 жовтня голова обласної ради Валентина Коваленко відвідала будівництво очисних споруд в Золотоноші.
Цей візит було заплановано після того, як група мешканців села Хвильово-Сорочин Золотоніського району разом з Деньгівським сільським головою Ларисою Головань приїхали і поскаржилися на незадовільну роботу очисних споруд райцентру, звідки у річку Суха Згар скидаються нечистоти і вона фактично перетворилася на стічний канал, в якому загинуло все живе. Окрім того, стоки через грунтові води потрапили в криниці сільських жителів і ті практично залишилися без питтєвої води. Якщо будівництво очисних споруд не завершити, на людей чекає справжня екологічна небезпека. Ця біда триває вже десятки років, а влада хоч і виділяє на реконструкцію очисних споруд колосальні гроші, але об’єкт перетворився на такий собі довгобуд, де спритники лише відмивають кошти.
Валентина Коваленко разом з директором Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Олегом Різником, керівниками міста і району Віталієм Войцехівським та Валерієм Саранчею, депутатом обласної ради Віталієм Поляхом, депутатами районної ради, керівниками відповідних служб міста Золотоноші виїхала на місце спорудження очисних споруд і вивчила ситуацію щодо освоєння коштів, виконання робіт та перспективи їх завершення.
Було з’ясовано, що на сьогодні очисні споруди виконують первинну очистку, в ході якої задіяні пісковловлювачі та відстійники. Звичайно, цього замало. На черзі введення в дію другої черги очистки, що безумовно сприятиме ефективнішій фільтрації стоків, що потрапляють сюди з багатоповерхівок міста, а також підприємств Золотоноші.
Саме в ході будівництва другої черги разом з колишньою владою зникли й підрядники, не закінчивши монтаж певного обладнання. З ситуацією розбирається прокуратура, але поки що їхні зусилля не принесли результатів.
Голова обласної ради, ознайомившись безпосередньо на об’єкті зі станом справ, зазначила, що вкотре переконалася, як на таких і подібних об’єктах попередня влада відмивала кошти.
–Для цього не треба щось вигадувати, адже коли з підрядником зникає і документація, то які думки це викликає? – резонно запитує голова обласної ради.
– Сюди не допускали ні місцеву владу, ні контролюючі органи для перевірки робіт. Ви ж уявіть: з 2004 по 2013-ий рік на реконструкцію очисних витратили 24 мільйони гривень. А зроблено на дещицю – фільтрів немає, пульти управління, що було встановлено, поржавіли і вже не придатні для експлуатації. Фірми, яка їх монтувала, вже немає. Бракує схем по електриці. Документи зникли, залишились лише англійською, тепер їх перекладають. Відкрита кримінальна справа. Загалом очисні нам перейшли в такому стані, що для їх введення в дію треба ще не один десяток мільйонів, — констатує Валентина Коваленко.
– Варто зазначити, що Сергій Тулуб змінив на посаді директора департаменту чотирьох осіб. Поки людина вникла у хід спорудження, поки розібралася з реальним станом, то її звільняли, – додала голова обласної ради.
Директор Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації Олег Різник підтвердив, що на виконання робіт було спрямовано всього загалом більше 20 млн. гривень. За його словами, для завершення в цілому реконструкції очисних споруд необхідно ще не менше 15 млн. гривень.
Однак він зауважив, що і зараз на окремих об’єктах роботи тривають. Це дозволить вже за кілька місяців закінчити другу чергу реконструкції та розпочати третю.
– Ми проконтролюємо, щоб за кілька тижнів змонтували обладнання, яке очікуємо. Тобто ми плануємо вже в грудні запустити другу чергу в роботу. Як наслідок, впродовж місяця-двох екологічна ситуація у річці Суха Згар повинна покращитись.
На завершення голова обласної ради сказала, що триматиме ситуацію на особистому контролі. Для прискорення виконання робіт будуть залучені всі ресурси та важелі впливу і обласної влади, і місцевих органів влади, і громади.
Про це повідомляє відділ інформаційного забезпечення та взаємодії із засобами масової інформації.
реклама
Коментарі
То мореплаватель, то плотник...."©
Стрічка RSS коментарів цього запису