Готовність підприємницького середовища нашої області до опалювального сезону, збереження їх життєдіяльності в умовах економії газу та захист працівників у разі техногенної чи військової загрози. Ці та інші проблеми представники бізнес-кіл підняли на засіданні регіональної ради підприємців в області. Долучився до розмови і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.
Одне з найбільш обговорюваних на заході питань стосувалось процедури отримання дозволу на викиди твердопаливних котлів.
Зокрема, очільник Черкащини зазначив, що у складний для держави період важливо, аби процедури установки та експлуатації біопаливних котлів мали спрощений характер. Окрім того, оскільки у відповідних законодавчих актах відсутній механізм видачі дозволів на викиди у спрощеному режимі, то голова ОДА закликав керівництво Департаменту екології та природних ресурсів сприяти в скорочені терміни розгляду справ для отримання документів дозвільного характеру і доручив їм вже найближчими днями провести нараду з цього питання.
Заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Олексій Баранов поінформував у свою чергу про те, що спрощення процедури одержання документів дозвільного характеру в зв’язку з переходом підприємств на альтернативні види енергоносіїв, можливе після внесення відповідних змін до відповідних нормативно-правових актів. За його словами, ця процедура визначена постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 302.
Насамкінець, керівник області зазначив, що підготовка до нинішньої зими відбувається в умовах скорочення споживання газу, тому держава та підприємці мають об’єднатися для того, щоб досягти результату.
Довідково:
Вичерпний перелік документів, необхідних для отримання документа дозвільного характеру наступний:
1. Заява, згідно встановленої форми.
2. Звіт з інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
3. Документи, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
4. Повідомлення в місцевих друкованих засобах масової інформації, про намір суб’єкта господарювання отримати дозвіл на викиди із зазначенням адреси місцевої держадміністрації до якої можуть надсилатися зауваження громадський організацій та окремих громадян.
5. Повідомлення місцевої держадміністрації про розгляд пропозицій та зауважень громадських організацій щодо наміру суб’єкта господарювання отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
6. Протоколи досліджень атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони (для отримання рішення Головного управління Держсанепідслужби у Черкаській області щодо можливості/неможливості видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами).
7. Інформація на магнітному носії згідно типової форми ХМL схем.
Про це повідомляють в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю та Департаменту екології та природних ресурсів ОДА.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису