Через брак фахівців із інтелектуальної власності Україна укладає не надто вигідні для себе міжнародні договори. Так, вона взяла на себе забагато зобов’язань під час підписання угоди про асоціацію з ЄС та про входження до СОТ.
Про це йшлося сьогодні в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького під час IV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Інтелектуальна власність: погляд з ХХІ століття».
Відкриваючи конференцію, в.о. ректора ЧНУ Олександр Черевко наголосив, що новий закон «Про вищу освіту» дає вишам право на збереження за собою інтелектуальної власності на здобутки, створені за державні кошти. Це – важливий крок до фінансової незалежності університетів та інтеграції науки і бізнесу.
Разом з тим, в Україні досі бракує добре підготовлених фахівців з інтелектуальної власності. Через це низку міжнародних угод було підготовлено без урахування національних інтересів України.
– Незабаром створюватимуться робочі групи задля подальших переговорів з європейським бізнесом, з Європейським Союзом щодо захисту національних інтересів, не врахованих при підготовці угоди про асоціацію, – зазначила у своєму виступі директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правних наук України Олена Орлюк. – На жаль, український товаровиробник загалом не захищений цією угодою. У нас попросту не змогли цей захист професійно забезпечити... Тому зараз потрібні додаткові переговори, які необхідні для того, щоб ми залишили собі відомі національні бренди. Я не кажу про «шампанське» чи «коньяк», статус яких зрозумілий. Я кажу про наші бренди, пов’язані, зокрема, з аграрним бізнесом.
Як роз’яснила Олена Павлівна, йдеться про інтелектуальну власність українців на сорти рослин, породи тварин тощо. Ці питання, як і багато інших (в тому числі пов’язаних з обороною та безпекою) необхідно врегулювати також на рівні національного законодавства.
Як зазначив Олександр Черевко, ЧНУ робить свій внесок у підготовку фахівців з питань інтелектуальної власності. Університет входить до десятки вишів України, де готують за цією спеціальністю магістрів. А завідувач кафедри інтелектуальної власності та цивільно-правових дисциплін ЧНУ Сергій Корновенко висловив переконання, що університету слід виходити на створення повноцінного навчально-наукового інституту для підготовки магістрів у сфері інтелектуальної власності.
Під час конференції йшлося також про те, що євроінтеграція України вимагає нового ставлення в нашій країні до інтелектуальної власності, зрівняння її з іншими видами власності. Наразі в структурі Кабміну створюється окремий орган, який відповідає за державну політику у цій царині.
Співорганізаторами конференції виступили ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, Національно-дослідний інститут інтелектуальної власності Національної академії правних наук України та Державна служба інтелектуальної власності.
реклама
Коментарі
хочеш український парламент?Голосуй ПС,СВОБОДА,САМО ПОМІЧ,ГРОМАДЯНС ЬКА ПОЗИЦІЯ.Решта яйця з одного кошика.
Стрічка RSS коментарів цього запису