У рамках робочого візиту до Черкаської області Віце-прем’єр-міністр Олександр Сич разом із головою облдержадміністрації Юрієм Ткаченком учора оглянули недобудоване приміщення перинатального центру. Там посадовці дізнавалися, які роботи ще належить виконати, аби ця медустанова таки запрацювала.
Готовність майбутнього перинатального центру, який працюватиме у складі обласної лікарні, оцінюють на більш як 80 відсотків. Натепер там слід довести до кінця опорядження фасаду та оздоблювальні роботи всередині будівлі, змонтувати систему водопостачання на третьому й четвертому поверхах, встановити санітарно-гігієнічні прилади, провести пусконалагоджувальні роботи технологічних приміщень, системи вентиляції та ліфтів, а ще – укомплектувати приміщення меблями. На все це, за словами керівника фірми-підрядника Анатолія Бурського, потрібно близько 25-ти мільйонів гривень.
Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко розповів, що обласна влада шукає різні механізми залучення коштів для завершення цього будівництва. Зокрема, каже, уже велися перемовини з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Тоічі Саката. Окрім цього, Фонд Віктора Пінчука готовий пофінансувати об’єкт на чотири мільйони, ще два –2 мільйони гривень у обладнання після зведення Центру вкладуть черкаські меценати.
– Усі ми добре розуміємо, що зараз в країні дуже складний час і коштів немає, – сказав очільник області. – Але маючи такий відсоток готовності й усвідомлюючи, що цей об’єкт настільки соціально значущий, все ж таки хотілося, аби він не залишився недобудовою.
Наразі урядовець не береться сказати, на яку ж суму може розраховувати область. Утім, запевняє, що певне фінансування таки буде.
– Уже зараз вимальовується дуже хороший, європейського рівня заклад, – зауважив Олександр Сич. – На жаль, та ситуація, яка склалася в державі, неоголошена війна, внесла певні корективи в роботу Уряду, зокрема, й фінансування багатьох програм. Більшість коштів спрямовуємо на потреби армії й фронту. Утім, ми говоримо про те, що є певні нерозподілені залишки в структурі Міністерства фінансів України, тож намагатимемося якісь кошти виділити вже в цьому році й все те, що можливо закласти в бюджеті наступного року.
Такий центр вкрай необхідний області, – вважають медики. У ньому народжуватимуть і лікуватимуться породіллі з тяжкими патологіями, а ще – виходжуватимуть передчасно недоношених малюків. Головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник каже: із 12,5 тисяч пологів близько 15–18 % жінок мають відхилення й потребують третього рівня надання медичної допомоги, інформує прес-служба Черкаської ОДА.
Коментарі
Слава товарищам Тулубу та його партнеру Черняку за марнотрацтво коштів бюджету.
Стрічка RSS коментарів цього запису