Сергій Михайлович народився в селі Осмоловичі, Мстиславльського району, Могилівської області в Білорусії. Ще юнаком, на кордоні з Румунією його застала війна: потім були і бої за Сталінград, форсував Дон, визволяв Черкаси, воював в Будапешті і Празі. День перемоги зустрів під Віднем. Під час боїв за місто був поранений, в госпіталі зустрів свою майбутню дружину Галину Павлівну. Ця доленосна зустріч і спонукала повернутись в місто бойової юності.
У грудні 1943 року у складі 27-ї бригади залізничних військ за місяць побудував переправу військових потягів через Дніпро у м. Черкаси. У Черкасах при в’їзді на дорогу, що веде через Дніпро, є пам’ятний знак 15 окремому залізничному батальону 27-ї бригади та інших військових частин, які при участі населення міста Черкаси і Золотоніського району взимку 1943-1944 років за 37 діб побудували тимчасовий залізничний дерев’яний міст без допомоги вітчизняної техніки.
Після тяжких фронтових років працював в обкомі партії, з 1965 року – голова Черкаського райвиконкому. З Черкаського району у віці 64 роки він пішов на пенсію, але не завершив свою трудову діяльність.
З вересня 1983 Сергій Михайлович працював замісником генерального директора ВО пивобезалкогольної промисловості, а з грудня 1984 – голова обласного товариства кролівників і звіроводів-любителів. Таким чином до 92 років Сергій Михайлович активно працював, користувався авторитетом та заслуженою повагою.
За бойові та трудові звитяги Сергій Михайлович отримав урядові нагороди: медалі «За оборону Сталінграда», «За звільнення Києва», «За бойові заслуги», «За взяття Будапешта», «За перемогу над Німеччиною в Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», орден «Богдана Хмельницького», орден «Вітчизняної війни 2 ступеня», орден Леніна, орден Трудового Червоного Прапора, два ордени «Знак пошани», багато ювілейних медалей та Грамоту Президії Верховної Ради УРСР, годинник від Адміністрації Президента України. Його колишніх нагород і почесних відзнак не перелічити, а учасник бойових дій, полковник Віктор Пилипко присвятив йому свою книгу.
Про це пише сайт Черкаської РДА.
Коментарі
це не просто рядки з його біографії.це наша історія.і приклад
Стрічка RSS коментарів цього запису