33 учні та 7 викладачів зі Слов’янської школи № 15 прибули з триденним туром до Черкащини, щоб відвідати найкрасивіші місця Тарасового та Богданового краю, доторкнутися до історії славетної землі.
Діти, серед яких і малеча й дорослі, зібралися 13 жовтня у Черкаській спеціалізованій школі I-III ступенів № 28 ім. Т.Г. Шевченка, до якої завітав заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль. Учні зі Слов’янська вітали його словами вдячності, адже завдяки небайдужості черкащан та активності меценатів, яких скоординувало керівництво області, навчальний заклад у Слов’янську відбудували, тим самим надавши можливість дітям далі опановувати науку.
– Радий вітати Вас на Черкаській землі! – промовив до дітей Віталій Коваль. – В усіх куточках світу знають, що Черкащина – це серце України, колиска української держави. Тут народився Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, В’ячеслав Чорновіл. В усі віки, починаючи з історії Київської Русі, на цій землі формувались перші прикордонні загони з лицарів, козаків та найголовніше – тут з давніх-давен розвивається духовність.
Віталій Володимирович сказав дітям, що вони приїхали на Черкащину в один із найкращих періодів, коли в жовтні відзначають День українського козацтва. Він розповів, що днями до Чигирина з’їхались козаки з усієї країни та військові, які беруть участь в АТО. Тож від столиці Гетьманської держави Богдана Хмельницького Віталій Володимирович передав учням та педагогам смачний кошик достатку, а вони, у свою чергу, подарували керівництву Черкаської облдержадміністрації амфору та бандуру як символ збереження української духовності.
Протягом трьох днів на дітей очікує весела та цікава програма, зокрема, вони матимуть нагоду побувати на славній Чигиринській землі – в Холодному Яру, де завжди кувалась добра сила духу й волі. Учні відвідають з екскурсією Шевченківський національний заповідник на Канівщині, Державний історико-культурний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» на Звенигородщині.
«Переконаний, що ця зустріч, як для учнів, так і для вчителів, назавжди залишиться у ваших серцях. Тож маю надію, що під час усіх подорожей ви відчуєте тепло й наших сердець», – сказав заступник голови.
Директор Слов’янської школи Наталія Гелюх щиро подякувала за теплі слова й за прекрасну нагоду побувати з учнями на Черкащині. Вона розповіла, що найстрашніше було їхати на кордоні їхнього міста, а коли перетнули межу Харківської області, ніби потрапили в інший світ, де вже панував спокій.
Наталія Олександрівна зазначила, що більшість з дітей, які приїхали, – випускники, вони наразі мають добре знати Україну, її коріння та історію.
– Ми обрали для поїздки найактивніших, поміж них і 4-класники, які йтимуть вперед з новою історією своєї рідної країни, – каже керівник закладу. – Декілька осіб – кращі учні школи, призери Олімпіад. А поїздка до Черкащини для них – це достойна нагорода за відмінне навчання та вміння товаришувати.
Про це інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису