На водоймах Кременчуцького водосховища працівники міліції затримали чоловіків «на гарячому», які ловили рибу забороненими знаряддями лову. Загальну суму збитків, яку вони завдали державі, становить близько 7000 гривень. Дії зловмисників кваліфіковано як незаконне зайняття рибним добувним промислом.
Співробітники лінійного відділу в річковому порту міста Черкаси постійно проводять оперативно-профілактичні рейди з метою виявлення та притягнення до відповідальності недобросовісних рибаків. Так, ввечері під час здійснення об’їзду території Липівського орнітологічного заказника Кременчуцького водосховища річки Дніпро правоохоронці побачили, на березі річки човен, у якому сиділо двоє чоловіків. Під час перевірки плавзасобу, правоохоронці виявили в ньому риболовецькі сітки та рибу: 8 лящів, 1 сом, 2 коропа та 1 білий амур. Намагаючись уникнути покарання, 34-річний та 47-річний чоловіки почали переконувати правоохоронців, що не знали про те, що вилов риби сітками заборонено, тим більше на території заказника, проте достовірність їх слів буде перевірено під час слідства.
Продовжуючи рейд по території Кременчуцького водосховища річкою Дніпро, в урочищі «Краснодубське», через декілька годин правоохоронці побачили, ще один човен, на якому двоє чоловіків якраз підпливали до берега, як з’ясувалося, чоловіки також займалися незаконним виловом риби. Під час перевірки в човні було виявлено 11 карасів, 9 лящів та 1 сом.
По обом фактам відкрито кримінальні провадження за частиною 1 статті 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Речові докази вилучено. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Проводиться досудове розслідування, інформує прес-служба обласної міліції.
реклама
Коментарі
В той же заказник громадянам вїзд на човні з двигуном заборонений, отже так звані охоронці там відчувають себе як риба у воді. Та до того ж в них кругова порука - міліція, прокуратура, рибоохорона, екоінспекція. Та й журналісти за пару лящів завжди окозамилюючу статейку для громади намалюють.
От вам і вся правда про браконьєрство в Черкасах.
Насправді менти, екологи та рибоохорона є організаторами браконьєрського промислу. Тільки масштаби знищення риби та збитків державі в тисячі раз більші. А масштаби вражаючі, сотні тон риби тільки за переднерестовий , та нерестовий період.
Система зовсім не змінилася, хіба що добавилися ділки від так званих «наглядачів» від самооборони, котрі швидко зрозуміли що до чого. Спитаєте звідки інформація? Всі хто займається рибним промислом це знають, тільки мовчать, бо кожен має свій ласий шматочок «рибного пирога», та поставлений цими службами в такі умови, що люди вибирають мовчати, ніж лишитися без заробітку.. А як громада може це довести, чи впіймати злодіїв від влади на гарячому? А ніяк. Бо громада не має а ні повноважень, а ні прав щоб їх контролювати. (Ну хіба що теоретично.)
Стрічка RSS коментарів цього запису