Уже тиждень черкаські лікарні та пологові будинки – з теплом. Наступними будуть підключені до опалення дитсадки та школи, а також решта міста, обіцяють у прес-службі Черкаського міськвиконкому.
– Проте це стане доцільним, коли середньодобова температура повітря знизиться до 8 градусів за Цельсієм та протримається, не перевищуючи цей показник, протягом трьох діб поспіль. Це нормативний показник. У найближчий тиждень, за прогнозами гідрометцентру, істотного похолодання не очікується, тому поки загальний початок опалювального сезону дещо відтерміновується, – пояснив директор департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради Андрій Наумчук.
Чиновник зауважує, що традиційно першими отримують тепло медичні установи міста, оскільки, згідно з нормативами, температура в лікарнях та особливо в пологових будинках міста має бути вищою від нормативної в оселях (не нижче 26 градусів за Цельсієм).
– Враховуючи відповідне звернення департаменту охорони здоров’я та медичних послуг, виконком Черкаської міської ради ухвалив рішення про початок опалювального сезону в лікарнях та пологових будинках міста з 7 жовтня. Тоді як поки від департаменту освіти та гуманітарної політики до Черкаської міської ради не надходило звернення щодо необхідності підключення до тепла черкаських шкіл та дитсадків. За потреби ми зможемо без зволікань подати опалення в освітні заклади міста, – наголосив Андрій Миколайович.
За його словами, загалом Черкаси фактично готові до початку опалювального сезону, за виключенням незначної кількості будинків, поруч із якими зараз тривають ремонтні роботи з ліквідації поривів, які виникли під час гідравлічних випробовувань.
– У Черкасах зараз відбуваються роботи з усунення трьох поривів на магістральних мережах Черкаської ТЕЦ та дев’яти – на мережах «Черкаситеплокомуненерго». При цьому з них лише три – комунальної форми власності, а шість – так звані безгосподарні (які обслуговують переважно гуртожитки). Тому нині вже проведені зустрічі з тепловиками, мешканцями будинків та їхніми балансоутримувачами щодо того, яким чином відбуватимуться ремонти аварійних мереж. Варто відзначити, що загалом впродовж літнього періоду ліквідовано більше 90 поривів на магістралях Черкаської ТЕЦ та 245 пориви на розподільчих мережах КП «Черкаситеплокомуненерго», – повідомив Андрій Наумчук.
Разом із тим, відзначив, що Черкаси не має власних запасів газу. Тому газопостачання нинішнього опалювального сезону відбуватиметься, як і раніше, згідно з виділеними державою лімітами.
Тоді як, зі свого боку, місто та теплопостачальні організації здійснили ряд кроків щодо зменшення обсягів споживання блакитного палива. Зокрема, триває заміна в житлових будинках міста аварійних та непрацюючих 30 бойлерів та встановлення 81 терморегулятора, завдяки чому вдасться зменшити споживання теплової енергії без втрат параметрів гарячої води та температури в житлових приміщеннях. Також у Черкасах деякі котельні вже переведені на використання твердого палива та на альтернативні види палива.
Приміром, цього року на котельні по вул. Менделєєва триває заміна ще одного газового котла на біо-котел, який працюватиме на пелетах.
– На відміну від минулих років цьогоріч початок опалювального сезону в місті потрібно погоджувати з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерством енергетики та вугільної промисловості. Це може дещо затягувати процес, але, я впевнений, що за потреби ми зможемо оперативно подати тепло в оселі черкащан, – акцентував Андрій Наумчук.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису