4 листопада на базі КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Черкаської обласної ради пройшов черговий семінар-тренінг з циклу, присвяченого правильному та об’єктивному висвітленню ВІЛ-тематики.
Учасниками заходу стали студенти Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького.
На початку семінару головний лікар Центру Петро Левченко та його заступник Ірина Білоус розповіли присутнім про роботу закладу та навели статистичні дані по ВІЛ/СНІДу. А от у ході другої частини тренінгу майбутні журналісти мали змогу почути життєву історію людини з ВІЛ-статусом. Молода жінка живе з цим діагнозом вже 18 років, із них 10 років – приймає АРТ-терапію.
– Дізнавшись про свій статус, мені пророчили жити не менше року, але подолавши нелегкий шлях – я живу, одружена, мою здорову доньку, займаюсь улюбленою і важливою справою, – розповідала жінка. – Віл-статус – це не вирок, це хронічне захворювання, з яким можна жити багатогранне, насичене, повноцінне та щасливе життя. А суспільству натомість не варто відвертатися від ВІЛ-інфікованих людей, а навпаки треба простягнути їм руку підтримки та допомоги, чим і займаються в обласному профільному Центрі та неурядові організації, зокрема одна з таких – «Від серця до серця».
Крім того, під час тренінгу для його учасників проводили інтерактивні ігри, а також всі бажаючі мали змогу зробити швидкі тести на ВІЛ. У підсумку головний лікар закладу повідомив, що в області буде проведено конкурс на кращу роботу в ЗМІ з висвітлення Віл-тематики, про умови якого буде повідомлено згодом. Про це інформує прес-служба Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА.
реклама