Президент України Петро Порошенко вручив Національну премію України імені Тараса Шевченка 2014 року видатним діячам культури.
– Так сталося, що ювілейний рік 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря став справді Шевченківським за духом. Бо Україна встала і кайдани порвала! Країна живе і дихає свободою, мужньо, по-геройськи протистоїть агресії, – вітаючи лауреатів премії у київському музеї Шевченка, згадав слова Тараса Шевченка глава держави. – Вражою, злою кров'ю волю окропила.
Нагадав Президент і слова Остапа Вишні про Великого Кобзаря:
– «Тарас Шевченко! Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю». Думаю, що сьогодні це як ніколи актуально, – додав глава держави і висловив думку, що Тарас Шевченко пишався би сучасними воїнами, їхньою поведінкою та героїзмом.
Президент підкреслив, що саме мова, культура додають сьогодні сил українцям у подоланні викликів і загроз, утвердженні незалежності, соборності та суверенітету України та звернув увагу на той факт, що серед лауреатів премії – представники різних регіонів України.
– Ви за народженням, походженням, місцем роботи представляєте сьогодні різні регіони нашої єдиної країни. У ваших цікавих біографіях я побачив згадки про Закарпаття і Галичину, про Київ та Черкащину, Луганщину та Донеччину. Це і є наш український культурний простір, – сказав Президент.
Лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року стали члени колективу Донецького національного академічного театру опери та балету імені А.Б.Солов’яненка у складі: диригента-постановника Василя Василенка, режисера-постановника Марії Курочки (ФРН), хормейстера-постановника Людмили Стрельцової, художнього керівника проекту Василя Рябенького (посмертно), артистки Тетяни Плеханової. Митці нагороджені за спільний українсько-німецький культурний проект – постановку опери Ріхарда Вагнера «Летючий голландець», яку було приурочено до 200-річчя німецького композитора.
Також нагороджено культуролога-філософа Ірину Гаюк за книжку «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні», письменника Мирослава Дочинця – за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел».
Любомир Медвідь отримав високу відзнаку за широкомасштабну серію живописних робіт «Ремінісценції». Провідний майстер сцени Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г. Шевченка Людмила Монастирська відзначена Національною премією ім. Шевченка за вокальні партії в оперних виставах, йдеться на сайті глави держави.
реклама
Коментарі
"Серце моє б'ється, —
Через край із серця
Рідне слово ллється..."(КУЛІШ)
У Вас дуже багата культура, а культура без мови існувати не може, тому потрібно відроджувати, вивчати, відновлювати українську мову .
Без мови ні особистість, ні народ не в змозі передавати свої думки і почуття іншим, а в особливості наступному поколінню.Дуже нравляться такi новi слова:
Сходова клітина,Гвинток рил,Нацюцюрник, Цицько тримач жiночий,Чахлик невмерущий,
Цвяхо смик,Ковдровтик ач,Вужлик Вогнепальний.
та письменності на росiйскIй мовi , який традиційно відзначається
9 листопада. Цій традиції вже 140 000 років
Стрічка RSS коментарів цього запису