Розробити схему «взаємопробачення» боргів, за допомогою якої «Черкасиводоканал» позбувся б фінансових претензій з боку «Азоту», було запропоновано під час сьогоднішнього засідання новоствореної комісії Черкаської міськради з вивчення питання можливості погашення заборгованості КП «Черкасиводоканал» перед ПАТ «Азот».
Таким чином можна буде розв’язати багаторічну проблему заборгованості «Черкасиводоканалу», що виникла через використання азотівських очисних споруд.
– Є постанова Кабміну, за якою в 2014 році місцевим бюджетам надається субвенція для погашення заборгованості, що виникла від різниці в тарифах, – пояснив журналістам секретар міської ради Олександр Радуцький, керівник комісії. – На цей час ми маємо заборгованість КП «Черкасиводоканал» перед ПАТ «Азот». У свою чергу, «Азот» має заборгованість перед ПАТ «Черкасиобленерго». «Черкасиводоканал» також має заборгованість перед «Черкасиобленерго». Але держава за рахунок того, що кілька років була різниця в тарифах, заборгувала уже 112 мільйонів гривень «Водоканалові». Тому за допомогою згаданої постанови ми можемо всі ці розрахунки «закрити» і вийти в нуль. Зараз мета комісії – запросити всі зацікавлені сторони сісти за круглий стіл і за допомогою облдержадміністрації це питання закрити.
Директор департаменту фінансової політики міськради Наталія Джуган також покладає великі надії на «взаємопробачення» боргів.
– Є постанова Кабінету Міністрів, яка чітко регламентує порядок проведення таких розрахунків, – розповіла Наталія Володимирівна в коментарі «Прочерку». – Це – не живі кошти, які виділялися б із держави на підприємства, а порядок так званих клірингових розрахунків, тобто кожна заборгованість у ланцюжку має бути погашена і зациклюватися на тому, щоб був погашений борг підприємства... На кожній стадії ланцюжка всі мають підтвердити суму заборгованості, яка утворилася.
Наталія Джуган зазначила, що, оскільки утворилася заборгованість держави перед «Черкасиводоканалом», цього року міська влада змогла провести кліринговий розрахунок уже на суму 700 тисяч. На 4 мільйони 400 тисяч підписано такий розрахунок з обленерго.
– У випадку з «Азотом» ми знаємо, що суд визнав, що «Водоканал» заборгував «Азоту» 39 мільйонів гривень. Якщо є такий борг, то ми можемо вишукати певний схемний розрахунок, щоб підприємство «Водоканал» розрахувалося з «Азотом», а «Азот» погасив свої борги або перед «Енергоринком», якщо вони в нього є, або перед «Нафтогазом», або перед державним бюджетом. Раніше у керівництва «Азоту» не було бажання проводити такі схемні розрахунки, воно наполягало на розрахунках винятково у грошовому вигляді. Зараз у «Азоту» ніби є бажання співпрацювати з містом, – наголосила Наталія Володимирівна, додавши, що нормативна база допускає таку схему лише до нового року.
На засіданні комісії вирішено на наступне засідання, яке відбудеться в середу, запросити керівництво «Черкасиобленерго», щоб обговорити участь цього підприємства у взаємозарахуванні боргів.
реклама
Коментарі
Оставив в залог $100 хозяину гостиницы, он поднялся посмотреть комнаты отеля.
Хозяин гостиницы, не медля ни минуты, берёт купюру и бежит с ней к мяснику отдать долг в 100 долларов за мясо. Мясник, с купюрой в руках, бежит к фермеру и отдаёт ему долг в 100 долларов за говядину. Фермер отдаёт долг владельцу автомастерской, который записал за ним 100 баксов за ремонт машины.
Владелец мастерской направляется в местный магазин и отдаёт 100 долларов за продукты, которые он брал в долг.
Хозяин магазина бегом бежит к местной девочке "эскорт-сервис", которая из-за кризиса "обслуживала" его в долг. Девочка сразу идёт к хозяину гостиницы и отдаёт ему 100 баксов за комнаты, которые она снимала для клиентов, тоже в долг.
В этот момент обратно спускается турист и говорит, что не нашёл подходящей комнаты, забирает залог и уезжает.
Никто ничего не получил, но весь городок теперь живёт без долгов и с оптимизмом смотрит в будущее...
Цитую Калігула:
Монуєль та Калекула змагаються у конкурсі : Т.пій і ще т..піше.
Стрічка RSS коментарів цього запису