«Це невелика хірургічна операція, в результаті якої ми отримаємо достойну площу», - так назвав реконструкцію площі перед Будинком торгівлі відомий черкаський архітектор Сергій Фурсенко. Що насправді відбувається за парканом і чи буде результат «достойним», черкаські політики, громадські діячі та архітектори з’ясовували під час «круглого столу», котрий відбувся у п’ятницю. Експертне обговорення долі Європейської площі під назвою «Центр Черкас – не майданчик для архітектурних експериментів» ініціював депутат Черкаської міськради, голова громадської організації «Рідне місто Черкаси» Сергій Отрешко.
- Нині центр міста має досить непрезентабельний вигляд, зокрема, через велику кількість будівельних парканів. Це викликає справедливе обурення містян, - пояснив свою позицію пан Сергій. – І таке обурення спричинене в першу чергу браком інформації, бо люди не знають, яким буде результат.
Учасники «круглого столу» висловили занепокоєння, що Європейську площу може спіткати доля скверу за Драмтеатром, де замість обіцяного торговельного центру - досі котлован.
«Кулуарними» назвав рішення про проведення тих чи інших дій із благоустрою, котрі відбуваються в обласному центрі, черкаський архітектор Федір Гонца. За його словами, єдиний ескізний проект, який з’явився на блозі міського голови Сергія Одарича, для простої людини зовсім не зрозумілий.
А керівник громадської організації «Зелений світ» Алла Плескач переконана: Черкаси, як колишнє «місто хіміків» має насамперед дбати про зелені насадження. Адже всі шкідливі викиди, котрі здійснювалися в період активної роботи промислових підприємств, ніде не поділися.
- Пріоритетним має бути не краса архітектурних форм, а збереження зелених насаджень, - зазначає еколог. – А в нас таке враження, що людей хочуть переселити в магазини, аби вони побільше купували…
Натомість головний архітектор міста Черкаси Микола Упир запевняє: на зміну зрубаним липам буде посаджено інші дерева. А ще на площі з’являться лавочки і ліхтарі на зразок тих, що біля кафе «Макдональдс».
- Те, що передбачено проектами 70-х років, нині не відповідає ні демографічній ситуації, ні рівневі автомобілізації, ні жодним іншим вимогам, - запевняє архітектор. – Навіть за тим генпланом, який було затверджено у 84-му році, ця площа не є рекреаційною. Це торговельна площа, призначена не для відпочинку, а для функціонування закладів громадського призначення. Нині ж ці заклади докорінно змінилися. Тому головне завдання – не допустити того хаосу, який був до моменту реконструкції. Хаотична парковка, нагромадження кіосків та палаток – це не обличчя міста!
Загалом же, за його словами, реконструкцію мають зробити за 45 діб.
У ході дискусії виникло і питання щодо назви площі.
- Я не чув жодного обговорення щодо назви цієї площі, - зауважує історик Олександр Шумейко, член міської топонімічної комісії. – Назва «Європейська» безлика і не несе нічого автентичного.
Тож, як підсумував Сергій Отрешко, будь-які рішення – чи то про будівництво, чи про благоустрій, мають бути відомі жителям міста.
- На сайті міської ради чи громадських організацій повинні розміщуватися проекти в доступній для людей формі, щоб громада мала право висловити свою думку. При такому розвиткові подій навряд чи міськвиконком прийматиме рішення всупереч громаді. А навіть якщо так, то міська рада зможе це рішення зупинити.
реклама
Коментарі
деревья Отрешко сам приклеивать будет? или ПР подсобит
Что касается котлована, то достало уже слушать эти нагнетающие восклики оппозиции, займитесь делом. И дебилу понятно, что такого там не будет. Но вот такое как на 700летия, где на территорию двух скверов полностью застелили асфальтом. Фактически не озеленив эти площадки. Такое там будет 100%.
А Упыря накол. Не может быть город европейским и красивым если в самом его центре расположена парковка, не смотря ни на какие демографические ситуации. Товарищ Упырь как всегда врет, отрабатывая свои дивиденды. Не для кого не секрет, что парковка делается исключительно в интересах владельцев дома торговли, им нужно обеспечивать приток посетителей.
Все інше....пусте.
Стрічка RSS коментарів цього запису