«Інститут аналітики та адвокації» провів соціологічне дослідження, що показало, як мешканці Черкас сприймають медицину в Україні і що думають про її майбутнє.

Чи погодитеся ви, що медицина у нашій країні безкоштовна? Цим питанням експерти «Інституту аналітики та адвокації» задалися, досліджуючи стан охорони здоров’я в Україні та у Черкасах зокрема. Результати соціологічного опитування очікувані, але від цього не менш безнадійні: 87% опитаних черкасців вважають, що медицина у місті безкоштовна лише на словах, ще 5% сумніваються у цьому.


Експерти «Інституту аналітики та адвокації» дізналися, що 85% опитаних додатково витрачають на своє лікування від 1000 до 3000 гривень, а часом суми доходять і до 5 тисяч на рік! При цьому лише 24% мешканців Черкас задоволені послугами у державних лікарнях. Виникає дисонанс: ми платимо за лікування, але його якість не зростає.

Це одна з причин, чому черкасці прагнуть уникати походів у заклади охорони здоров’я. Більшість відвідують лікаря лише у крайньому випадку — захворівши, за довідкою, однак майже ніколи — для профілактики. Так, 80% опитаних сказали, що лише час від часу з’являються у лікарнях, рідше, ніж раз на квартал — лікуються самостійно. Хоча все світове товариство, у тому числі й українське, визнало життя і здоров’я найбільшою цінністю людства, а отже, державі варто визначати медицину однією з головних галузей.

Недофінансування і пасивність влади стосовно медицини в Україні, лазівка для корупції — це основні передумови ситуації, яка склалася у закладах охорони здоров’я у Черкасах. Звісно, існує не один вихід з такого положення. Те ж соціологічне опитування показало, що лише 10% черкащан проти переходу на страхову медицину, 14% байдуже це питання, а більшість — 76% — цілком підтримують ідею, тим паче, що багато послуг у лікарнях вже платні.

Постає питання: якщо лікування перестає бути безкоштовним, у держави бракує фінансування на охорону здоров’я, а населення це розуміє і не схвалює — що нам заважає перейти на страхову медицину?

Під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником Черкас.

Катя Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+3 #3 Дід Трохим 28.11.2014 10:04
А решта 8% - це пацієнти психіатрії?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 ledi 27.11.2014 21:17
згадаю який я інженер,страшно йти до лікаря
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #1 черкащанин 27.11.2014 19:19
Этот институт на Землю с Луны приземлился что ли? У нас все 23 года медицина только в Конституции была прописана бесплатной. Нужно посмотреть как поднялись в этой сфере за 23 года люди, которые занимали ключевые должности, начиная с главврачей медучреждений и все станет на свои места. Нет, еще и институт задействовали, смех да и только. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100