Переробку шишки у Канівському лісгоспі тепер проводять на власній шишкосушарці. Її створили на базі Михайлівського лісництва ще восени минулого року. Перший стартовий сезон відпрацювали вдало. - Тоді переробили 10 тонн шишки, отримавши 110 кілограм насіння, - розповідає помічник лісничого Михайлівського лісництва Володимир Васильченко.
Цьогоріч планують переробити не менше. Розпочнеться сезон переробки у грудні і триватиме аж до весни.
- Над ідеєю створити власну шишкосушарку замислювалися вже давно. Адже для «хвойного» лісгоспу - це відчутна економія, - розповідає директор Канівського лісгоспу Олександр Ігнатюк. – По-перше, на транспортуванні шишки, яку раніше возили в Руську Поляну або Яснозір’я, по-друге, на самій оплаті послуг з переробки.
Під шишкосушарку обладнали вже готове приміщення. Вивчивши досвід колег, обрали для себе найменш затратний та оптимальний спосіб переробки. Для підтримки необхідного теплового режиму встановили спеціальну залізну пічку - булер'ян, який тримає температуру упродовж 4-5 годин. Опалюють приміщення дровами та отриманими від переробки шишками.
Шишку згори завантажують у 2 барабани по 100 кг кожен. Через кожну годину барабани прокручують. Сушать кожну таку партію дві доби. Головне, за словами помічника лісничого, тримати оптимальну температуру в межах 50 градусів. Якщо буде менше - шишка погано розкриватиметься і насіння не осипатиметься, при дуже високій температурі воно перегорить і не буде сходити, - роз’яснює Володимир Григорович. Отримане насіння обезкрилюють і відправляють на перевірку якості.
До Михайлівки звозять заготовлені шишки з усього лісгоспу. Їх відразу засипають на горище сушарки, звідки вони поетапно потрапляють у спеціальний приймач та барабани. Якщо обсяги шишки перевищують три тонни, запаси зберігають на складі. Потім їх за допомогою лебідки транспортують нагору. Цьогоріч планують автоматизувати процес подачі шишок на переробку
Про це інформує прес-служба обласного управління лісового та мисливського господарства.
реклама