Абсолютно недоцільною є нині можлива купівля містом Черкаси нових тролейбусів. Таку думку в коментарі «Прочерку» висловив екс-заступник міського голови Черкас Павло Карась.
– Це якесь ноу-хау у світовій торгівлі, коли місто організовує так званий прозорий тендер, щоб купити конкретні «азотівські» тролейбуси. Адже насправді тендер – це коли є вільний вибір. Ми ж бачимо, що місту вперто намагаються нав’язати певні тролейбуси, тож процедура ця називається зовсім не тендером, а корупцією, – переконаний Павло Карась.
За його словами, нині в тролейбусному парку достатньо транспорту. Просто не усі тролейбуси, що є, виходять на лінії.
– Виходять лише ті, робота яких оплачується з державної субвенції та пільгове перевезення пасажирів. Більшу кількість тролейбусів на лінії не випускають не тому, що їх немає, а тому, що держава не забезпечує їх роботу. Взагалі ж термін експлуатації тролейбусів – близько тридцяти років. Капітальний ремонт коштує, звісно, по-різному, проте ціна буде в десять разів меншою від вартості нового тролейбуса. Пам’ятаю, коли я був заступником мера, мені приносили документи на списування тролейбусів. які ще їздили на лініях. Куди ж це годиться? В умовах економічної кризи доцільніше поремонтувати старі тролейбуси, – вважає Павло Карась.
При цьому, Карась прогнозує, якщо місто таки витратить мільйони на нові тролейбуси, то старі або простоюватимуть, або поріжуть на металолом, що неприпустимо в той час, коли держава і так не забезпечує належним чином діяльність КП «Черкасиелектротранс».
– Треба виходити з наших можливостей. За три мільйони можна поремонтувати всі тролейбуси, що в десять разів буде дешевше, ніж купівля нових. Яка в міста мета: допомогти «Азоту» чи справді поновити рухомий склад? І слід також розуміти, що з купівлею нових тролейбусів їх кількість на лініях не збільшиться, бо кількість обмежена сумою субвенції. Тож збільшити кількість тролейбусів на лініях можна лише запустивши тролейбуси без пільговиків. Адже коли цього не зробити, то через декілька місяців я прогнозую страйк працівників «Черкасиелектротранс». Бо в тролейбусному управлінні і так немає чим платити зарплату. У нас в місті й так кожен другий, хто користується тролейбусами, пільговик. Знаєте, раніше я думав, що все це «тролейбусна афера» Сергія Одарича та «Азоту», а тепер це схоже на аферу Олександра Радуцького з «Азотом», – зауважує Павло Карась.
реклама
Коментарі
І не тільки,ще Госдепа та Брюселя..
Цитую Тася:
Молодець Тася,відчуття більшості черкащан передала.
А що там нюхати?Не миються,то і в нових смердітимуть...Що ви верзете?
Бабусі і в Донецьку "чуть не порвали",тепер тут сидять,а наші діти там гинуть.Бабусям вже дома б посидіти добре було.Пенсії малі,але є,багато молодих і того не мають,зате діти в них малі дома сидять,і нічого їздять,платять.Кукди пенсіонери вояжирують?Магазини коло кожного дому є,на ринок їздити кожного дня не треба,хіба що кошти позволяють,тоді і маршрутки є.Їздити сили є,чекати тролейбус нема."Кобили" здорові 60-тирічні мають і чим платити і сили пішки пройти.
Стрічка RSS коментарів цього запису