У Черкаській міськраді не мають вичерпного переліку юридичних осіб, через що відсутній контроль за благодійними фордами при черкаських лікарнях.

Соціологічне дослідження, проведене «Інститутом аналітики та адвокації» (ІАА), показало, що більшість мешканців Черкас — 91,11% — хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров’я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Черкас, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров’я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.


За офіційною інформацією, на території 2 із 5 медичних закладів м. Черкаси, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Сукупність зібраних коштів у м. Черкаси через такі благодійні фонди за даними закладів охорони здоров’я складає понад 4,5 мільйони гривень, органи самоврядування називають цифру 3,8 мільйони. Жодних договорів про спільну діяльність благодійних фондів та медичних закладів у м. Черкаси немає, як і договорів оренди приміщень для функціонування фонду. Заклад-рекордсмен зібрав майже половину від загального обсягу пожертв — понад 2 мільйони гривень.

Протягом розслідування експерти «Інституту аналітики та адвокації» зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров’я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, в управлінні охорони здоров’я міської ради навіть не знали про факт діяльності благодійних фондів, а також не мають повного переліку неурядових організацій — юридичних осіб. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень.

Виникає питання: звідки така необізнаність органів місцевого самоврядування у реальному стані справ з благодійними фондами?

Катя Кролевська, «Інститут аналітики та адвокації»

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+6 #1 черкащанин 21.12.2014 22:59
Ну ничего себе, целый институт к такой серьезной аналитике привлекли. Сенька ж сам сказал, что нет у нас давно бесплатной медицины. Каждое медучреждение зарабатывает давно колоссальные суммы. И новыми реформами таких медиков уже не привлечешь, ведь их сейчас неофициальные зарплаты в разы превосходят то, что им может предложить новая власть. Вот к примеру доктор областной больницы Ш........ за одну операцию "берет" естественно себе в карман до 40 тысяч гривен, будет ли этот человек когда-нибудь работать за официальную украинскую зарплату? Пусть открывает частную клинику, а не работает за государственный счет. Уже давно все знают, что каждая операция имеет свой тариф в каждой больнице.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100