Сергій Томіленко, перший секретар НСЖУ і голова Черкаської обласної організації НСЖУ, продовжує виконувати обов’язки голови Національної спілки журналістів України до осені наступного року. Таке рішення було ухвалено під час пленуму правління Спілки, що відбувся днями в Києві. Пленум вирішив поки що не проводити позачерговий з’їзд для обрання голови, а відкласти це, імовірно, до листопада. Нагадаємо, до виконання обов’язків голови НСЖУ Сергій Томіленко приступив у березні цього року після призначення Олега Наливайка головою Держкомтелерадіо.
Під час зібрань керівних органів Спілки було заслухано звіт про діяльність НСЖУ у 2014 році, визначено пріоритети на наступний рік та прийнято низку важливих заяв.
Так, за словами Сергія Томіленка, першочерговим для НСЖУ цьогоріч була допомога і підтримка журналістів, що постраждали внаслідок виконання професійних обов’язків, залишилися без роботи та житла через події на Сході та в Криму.
– Останній рік приніс нам надзвичайно багато викликів. Побиття журналістів в Києві на Майдані та в регіонах, тривожна ситуація з роботою наших колег на Донбасі. За останній рік зафіксовано понад 300 випадків грубого порушення прав журналістів, – сказав Сергій Томіленко.
З ініціативи НСЖУ було створено Об’єднаний центр допомоги журналістам, який акумулював близько 400 тис. гривень – залучених від партнерських організацій. Це, зокрема, Міжнародна федерація журналісті, Європейська федерація журналістів, Польська асоціація журналістів, Благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» та інші. На ці кошти було надано матеріальну допомогу журналістам на лікування чи відновлення пошкодженої апаратури, оздоровлено колег на базі відпочинку «Світязь» на Шацьких озерах, надана підтримка журналістам-переселенцям. Загалом близько 200 колег отримали допомогу від Спілки. Допомогу отримали і черкаські журналісти, які постраждали під час висвітлення подій євромайданів.
НСЖУ також підтримувала журналістів бронежилетами, які було передано на Донбас для користування. В тому числі чотири бронежилети передала колегам зі Сходу Черкаська обласна організація НСЖУ.
У наступному році НСЖУ продовжить цю роботу, а також ключову увагу приділятиме захисту редакційних колективів, які підпадають під дію законів про суспільне мовлення і роздержавлення.
Активно проводитиме і навчальну діяльність. Нагадаємо, що масштабними проектами спілки було навчання з онлайн-медіа спільно з ОБСЄ, Школа медичної журналістики, тренінги з безпеки.